Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 16-01-12, 13:54
Το avatar του χρήστη krispie
krispie Ο χρήστης krispie δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2011
Περιοχή: Αμπελόκηποι(Αθήνα)
Μηνύματα: 552
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manolischania Εμφάνιση μηνυμάτων
IMO
εάν είναι να κανεις κάτι κάντο σωστά ,
αυτές οι ιδέες προσωπικά για μένα είναι για κοτέτσια η τεραριουμ
και όχι για ενυδρεία με ψαρια .
Αν δεν μπορούμε να το φτιάξουμε σωστά
η ζητάμε βοήθεια από κάποιον
η αγοράζουμε κάποιο έτοιμο. .
Μάλλον, όπως το βλέπω, θα το επισκευάσω για καραντίνα-νοσοκομείο-μαιευτήριο-ρεζέρβα...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panik Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν απο πολλα χρονια μου ειχει πεσει μια πετρα κ ραγισε ο πατος. Εκοψα 4 κομματια τζαμιου 40Χ10 5αρι κολλησα το ενα πανω στο ραγισμα και στην συνεχεια εβαλα απο πανω αλλο πατο. Το χρησιμοποιησα αλλα 10 χρονια χωρις προβλημα. Με σιλικονη μαυρη κ φαινονταν στις ακρες οτι ειχα 20αρι τζαμι για πατο.
Ευχαριστώ για την ιδέα, απλά σκέφτομαι την κατανομή του βάρους αν γίνεται ομοιόμορφα... Γι' αυτό σκέφτομαι κατευθείαν τζάμι και από πάνω μια οριζόντια κόντρα πάνω από το ράγισμα, το οποίο είναι προς την μπροστινή πλευρά του ενυδρείου...

Κάτι άλλο, επειδή είμαι έτοιμος να γεμίσω το ενυδρείο που θα φιλοξενήσει προσωρινά τα ψάρια μου και θέλω να βάλω και φυτά:
α)Έχω βγάλει την άμμο από το σπασμένο και λέω να βάλω λίγη στο προσωρινό για να διατηρήσω και τα φυτά μου μέχρι να γίνει το καινούριο. Η άμμος θέλει πλύσιμο ή όχι καλύτερα για να είναι πιο στρωμένη;
β)Μπορώ να βάλω τον ancistrus και τις amano που είναι γνωστό ότι θέλουν στρωμένο βυθό;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01552 seconds with 11 queries