Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 17-11-08, 15:58
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

επειδη εβαλες παραθεση ολοκληρο το κειμενο μου δεν καταλαβα που ακριβως διαβασες να λεω οτι δεν εχει νοημα να ασχολουμαστε με αυτονοητα πραγματα????Τωρα για τους γκουρου οντως δεν ξερω γιατι δεν ασχολουνται μαζι μας παντως εμεις οι υπολοιποι απλοι χομπιστες βλεπεις οτι ασχολουμαστε και δεν αφηνουμε ασχολιαστο ενα τετοιο τοπικ παρολο που αντιστοιχο του θα βρεις δεκαδες μεσα στο φορουμ.....Τωρα αν δεν συμφωνεις με την αποψη μου , πολυ καλα κανεις....εγω απλα μια προσωπικη θεση εξεφρασα και μαλιστα αρκετα γενικολογη......ΙΣως να επρεπε να το ξεκαθαρισω περισσοτερο......Οποτε..... αυτο που εννοω ειναι οτι ολοι μας (καλως ή κακως) ειμαστε μικροι θεοι για τα ψαρια μας για τα σκυλια μας τα γατια μας κλπ κλπ.....Υπαρχουν θεοι πρωτογονοι, θεοι φιλοπολεμοι θεοι βρωμιαρηδες, θεοι της αγαπης κλπ κλπ......αν καποιος σε ολη του τη ζωη εμαθε να λειτουργει ευκαιριακα και με τη λιγοτερη δυνατη προσπαθεια να 'έπιβιωνει'' με ακριβως τον ιδιο τροπο θα φερθει στα ζωα του στα παιδια του στους φιλους του.....και με διπλη συνεπαγωγη η συμπεριφορα του αυτη θα μας δωσεις και στοιχεια για την προσωπικοτητα του......αυτο εννοουσα.....αν καποιος πλενεται μια φορα το μηνα περιμενεις να αλλαζει νερο στα ψαρια του καθε εβδομαδα ή περιμενεις να πλενει τον σκυλο καθε διμηνο???? αρα το ερωτημα δεν ειναι τι κανουν οι αλλοι αλλα τι θελουμε να κανουμε εμεις και αν με αυτο θεωρουμε οτι καναμε ο,τι ηταν δυνατο για να προσφερουμε στα ζωντανα μας τις καλυτερες (σχετικο) συνθηκες.....
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01427 seconds with 11 queries