Θέμα: New Cichlids' Home
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 06-04-04, 18:20
Το avatar του χρήστη Filippos
Filippos Ο χρήστης Filippos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-03-2004
Περιοχή: Αθήνα, Πεύκη
Μηνύματα: 494
Προεπιλογή

Κυριάκο,
Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω με αυτά που λες.

Πιστεύω ότι ο σκοπός αυτού του site και του 90% (επιεικώς) των συμμετεχόντων, είναι να εμπλουτίσουν τις γνώσεις τους στηριζόμενοι στις εμπειρίες "βετεράνων", να μοιρασθούν τους προβληματισμούς τους, να κοινοποιήσουν ενδεχομένως τις αποτυχίες τους κτλ. Μόνο έτσι αυτή η πολύ καλή ομολογουμένως (για τα Ελληνικά δεδομένα) προσπάθεια, θα αποδώσει.

Την καραμέλα "να κάτσεις να διαβάσεις τι χρειάζεσαι από υλικά/κόστος κτλ.." την έχω διαβάσει πολλές φορές εδώ μέσα... (επίσης να σου τονίσω το γεγονός ότι στο site στο 99,9% των δημοσιεύσεων δε γίνεται λόγος για τιμές (ιδιαίτερα ψαριών)).
Το θέμα Κυριάκο πιστεύω ότι δεν είναι να κάτσω να διαβάσω πόσο κάνει μια Frontosa (και δε ζήτησα άλλωστε κάτι τέτοιο). Περίμενα να μου πει κάποιος εάν μπορώ να κάνω την αλλαγή από Malawi setup σε απλό τροπικό, τι θα πρέπει να προσέξω, εάν είναι εφικτό etc. Σε τελική ανάλυση αυτό θα πρέπει να προσφέρει αυτό το site σε νέους στο hobby.

Τώρα, για το εάν "αλλάζω συνέχεια γνώμες κάθε ώρα", επέτρεψέ μου να βασανίζω το μυαλό μου όσο θέλω εγώ και όχι κάποιος άλλος. Εάν πάλι σε κουράζω, δε νομίζω να σε ανάγκασε κανείς να απαντήσεις στο δικό μου topic.

Εάν σε κουράζουν οι ερωτήσεις μου, συγνώμη, αλλά ξέρεις δεν είσαι υποχρεωμένος να τις διαβάζεις ή ακόμα περισσότερο να τις απαντάς.

Φίλιππος
__________________
People who think they know what they're doing are especially annoying to those of us who do.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,06299 seconds with 11 queries