Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 12-04-16, 22:06
Το avatar του χρήστη AntoniosR
AntoniosR Ο χρήστης AntoniosR δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-10-2014
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 225
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GN_AZ Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλε Αντώνη δυστυχώς έχει δύο πλευρές αυτή η "διάσωση". εσύ καλά το σκέφτηκες κ θέλεις να σώσεις ένα ψαράκι από την μιζέρια του αλλά μην ξεχνάς ότι δεν θα είναι ο τελευταίος μονομάχος. κάποιος άλλος θα πάρει την θέση του. κ όσο "σώζουμε" μονομάχους από ποτηράκια τόσο θα αυξάνονται οι πωλήσεις κ τόσο περισσότερους θα φέρνουν τα ακατάλληλα petshop.

προσωπική μου άποψη είναι όλο αυτό κ στο μεταφέρω εντελώς φιλικά κ χωρίς παρεξήγηση
Λοιπόν άκου να δεις τι έγινε μιαμιση ωρα περιπου μετά από τη στιγμη που εγραφες αυτο το μήνυμα. Πήγα σε πολύ γνωστό πετ των Αθηνών για να ρίξω μια ματιά ξέροντας ότι εκεί οι μονομάχοι κάνουν παρελαση στα ποτηράκια. Τι να δω; Μόνο 4 ψαράκια!! Μου λέει εκεί ο υπάλληλος ότι πλέον δεν φέρνουν πολλά, αλλά μπορώ να περάσω τέλος της βδομαδας που θα εχουν κάνει νεα παραλαβή για να δω αν μου αρεσει κάποιο άλλο. Επιβεβαιώνεσαι λοιπόν 100% στη σκέψη σου! Το μποϊκοτάζ λοιπόν σε καταστήματα που δεν βαζουν έστω σε μικρό ενυδρείο με φίλτρανση αυτά τα ψαράκια, ίσως είναι πιο σημαντικό από το να γλυτώσουμε ενα ελάχιστο ποσοστό από το βασανιστήριο, πολύ απλά επειδη θα πάρει αλλό ψαρι τη θεση του. Το θεμα ειναι να σταματίσει το φαινομενο "ποτηρακι"!!!
-------------------------
Πάμε τώρα και σε κάποιες άλλες λεπτομέρειες από αυτή την επίσκεψη! Καταρχήν πήγα με τη γυναίκα μου μαζί και μόλις είδε ποια είναι τα περιβόητα Bettas που τις περιέγραφα ότι θα φιλοξενήσουμε στο ενυδρείο γυρίζει και μου λέει... Μα τι κοιτάς, αυτό το μπλε που μου δείχνεις πρέπει να είναι ψόφιο... Τι ψόφιο, της λέω, τι θες να κάνει σε μια γουλιά νερό... Τι στιχομυθία μας διέκοψε ο υπάλληλος ο οποίος είπε πραγματικά κάτι Θεϊκό! Όχι, λέει, αυτά τα ψάρια δεν κινούνται πολύ. Πρέπει να πάνε σε ενυδρείο πάνω από 100 λίτρα για να είναι κινητικά... Πραγματικά, πάγωσα! Ένιωσα σαν τα κινούμενα σχέδια... Το πιο ανησυχτικό που ακουσα από αυτό τον τύπο ήταν ότι "δεν φέρνουμε πολλά, μόνο κάποια ψαράκια και τα ...ανανεώνουμε!!! Δηλαδή τι σημαίνει αυτό;;; Τα παλιά τι γίνονται;
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AntoniosR : 12-04-16 στις 22:06 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01625 seconds with 11 queries