Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 14-11-14, 19:00
polykarpos Ο χρήστης polykarpos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-10-2012
Περιοχή: Λευκωσία-Κύπρος, Αθήνα-Μοσχάτο
Μηνύματα: 332
Προεπιλογή

φιλε μου αν μου επιτρέπεις να σου πω 1-2 πραγματακια...


το νερό κατα πάσα πιθανότητα μπήκε όπως προείπες απο το καλώδιο

ολα αυτα τα καπάκια με φωτιστικά είναι χυτό πλαστικό κ έτσι δεν υπαρχει πιθανότητα να μπει απο το πλαστικό εκτός αν έχει σπάσει κάπου

θα μπορούσες σε κάθε περίπτωση αντί να βάλεις σιλικόνη στη χαραματιά του διάφανου πλαστικού κ να το κολλήσεις επί τόπου να έβαζες σιλικόνη του ενυδρείου κ να το άφηνες να στεγνώσει αφού πρώτα το είχες πιέσει καλά κ αν χρειαζόταν θα το πέρναγες κ αλλο χέρι κ θα του έδινες φόρμα με μια μικρή σπάτουλα. με αυτο το τρόπο να ξέρεις οτι κανεις μια φλατζα σιλικόνης που εφάπτεται 100% στο αυλάκι. Σαν το βιδώσεις μετά πίστεψε με δεν θα μπει νερό από εκεί ποτέ!

επίσης αν θες για λόγους ασφαλείας (+ψυχολογικούς) βάζεις μια μικρή ποσότητα σιλικόνης πάνω στο κεφάλι της βίδας κ το πιέζεις λίγο με το δάχτυλα να παει παντου.

τώρα όπως το έκανες θα είναι στεγανό ναι μεν αλλά η τσιμούχα σου είναι μερικών μίκρο ουτε καν χιλιοστων! εγω σε αυτή τη περίπτωση θα πέρναγα μια στρώση σιλικόνης ανάμεσα στο μάυρο πλαστικό κ την εγκοπή του διάφανου, γύρω γύρω

σε άλλα φωτιστικά μια πατέντα καλή που προστατεύει το BALLAST είναι να μπαίνει μεταξύ του BALAST κ της βάσης ένα μικρό παξιμάδι αφού πρώτα το έχουμε κάτσει σε μια μικρή "κουτσουλιά" απο σιλικόνη κ μετά βιδώνουμε το BALAST με την βίδα του... έτσι ότε νερό κ αν μαζευτεί απο υγρασία δεν θα περάσει πάνω του..

πάντα καλοπροαίρετα κ πάντα συμβουλευτικά γιατί με το ρεύμα δεν θέλει να παίξει κανείς...

καλή συνέχεια κ καλές πατέντες!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01454 seconds with 11 queries