Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 21-01-11, 13:27
atoyx Ο χρήστης atoyx δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 11-10-2010
Περιοχή: Γαλάτσι
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις σας!

Αμμωνία μας ανέβηκε λόγω feeder, ήδη έπεσε και με την αυριανή αλλαγή θα μηδενίσει.

Όπως είπα και σε άλλη μου απάντηση, ακούω λιγάκι τα λάθη που έκανα με την ψαροσύνθεση μου, προσωπικά μου αρέσουν πολύ τα γκάπυ αλλα τα νέον αρέσουν στην γυναίκα... οπότε... (αφού έκανα κατάληψη στο έπιπλο έπρεπε να την ευχαριστήσω λίγο :P)

Τα βότσαλα δεν πρέπει να έχουν πρόβλημα, ίσα ίσα είναι η πρώτη μέτρηση που έπεσε η σκληρότητα απο το 10 στο 6! Θα δείξει με τις αυριανές μετρήσεις πρίν και μετά!

Και ναι, επιτέλους έπεισα την γυναίκα να φύγει έστω το μισό ναυάγιο!!! παρεπιμπτόντως δεν είναι πλαστικό αλλα απο κεραμικό υλικό, πέρα απο την διακόσμηση, η αρχική σκέψη ήταν να υπάρχει κρυψώνα (διότι ούτε ξύλο είχε αρχικά ούτε τα φυτά είχαν αναπτυχθεί) οπότε σιγά σιγά θα φεύγει! μαζί με ότι σαλιγκάρι έχει επάνω!

Απο φυτά έχω 3 είδη μέσα, η βαλισνερια έχει επεκταθεί παντού, ένα άλλο (που δεν θυμάμαι πως το λένε θα το βρώ όμως!) έχει πνιγεί απο την βαλισνερια αλλα έχω αρκετά αιωρούμενα κομμάτια και το τελευταίο (δεξια μπροστά φαίνεται) κρατάει καλά, περιμένω 2-3 κλαδέματα απο έναν φίλο να γίνει προσθήκη!

Και όπως είπα και αλλού, δώστε καμια πρόταση (με ονοματεπώνυμο! δηλαδή είδος ψαριού ) τι πρέπει να φύγει (και γιατί να μαθαίνουμε κι όλας!) και τί να μπεί αντί αυτού;

Αύριο θα ανεβάσω φωτογραφίες χωρίς άλγη, αφού για να καθαριστεί θα ανακατέψω λίγο τον βυθό, οπότε περίμενα την αλλαγή! χεχε!

Και ένα τελευταίο.... έχω τέστ NH4 και όχι ΝΗ3, έχει κάποια διαφορά??
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01430 seconds with 11 queries