Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 29-03-11, 13:01
Το avatar του χρήστη douran_p
douran_p Ο χρήστης douran_p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2009
Περιοχή: Ορεστιαδα
Μηνύματα: 855
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από HLIASKR Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σε ολους!Πριν ενα μηνα εδωσα το ενυδρειο μου.Το ενυδρειο εμεινε 20 μερες με το χαλικι και νερο που ισα ισα το σκεπαζε επειδη δεν υπηρχε χρονος και το μερος για να στηθει.Αφησαμε το χαλικι διοτι ειχε υποστρωμα απο τοτε που το ειχα εγω και δεν θελαμε να το βγαλουμε.Αφου περασε η βδομαδα του στρωσιματος εμφανιστηκαν σαλιγκαρια στα τζαμια του ενυδρειου(εγω δεν ειχα ποτε σαλιγκαρια στα 2 χρονια που το ειχα φυτεμενο)Το μονο που αλλαξε στο νεσο ηταν η ανωδο της αμμωνιας την οποια την ριχνουμε σιγα σιγα με αλλαγες νερου.Πως δημιουργηθηκαν τα σαλιγκαρια? κ πως θα φυγουν?Θα ηθελα την θοηθεια σας.


δεν γινετε να βγηκαν απο μονα τους!!!! χαχαχαχ
ειναι πολλες οι πιθανοτητες το πως βρεθηκαν αλλα πιστευω πως υπηρχαν απο πριν και απλα δεν ειχαν τις καταληλες συνθηκες για να πολλαπλασιαστουν σε μεγαλο αριθμο..... εκτος και αν εβαλες κανενα φυτο πριν το ξεστισεις και μπηκαν τοτε......

δεν ειναι κακο να υπαρχουν αλλα αν θελεις να τα διωξεις μπορεις να κανεις αυτοσχεδιες παγιδες η να βαλεις αλλα σαλιγγαρια που τα τρωνε ( helena) κανε καμια αναζητηση....
__________________
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01399 seconds with 11 queries