Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 07-06-18, 17:49
Bilay Ο χρήστης Bilay δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-11-2014
Περιοχή: Βόλο
Μηνύματα: 81
Προεπιλογή

Αρχικά θέλω να πώ ότι νιώθω σχεδόν συγκινημένος που ήρθε η σειρά μου για "χώσιμο".Δεν το λέω ειρωνικά απλά έτυχε να έχω διαβάσει αρκετά post σου και μάθει αρκετά απο ότι αναφέρετε σε αυτά.
Επι του θέματος..κόπρανα δεν υπάρχουν απο το συγκεκριμένο ψάρι.Στο κυρίως ενυδρείο δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.Επίσης το εν λόγω ψάρι δεν τρώει.
Το νοσοκομείο είναι ένα 60άρι,bare bottom με φίλτρο σφουγγάρι.Σε πολύ ήσυχο χώρο χωρίς αναμένο φώς.(αν και δεν φαίνεται να το ενοχλεί)Αλλάζω 30 με 50% ημερησίως νερό και κάθε απόπειρα για τάισμα είναι μόνο σπιρουλίνα για την ώρα.(Οπως ανέφερα δεν την τρώει)
Στα υπόλοιπα ταίζω σπιρουλίνα μια φορά τη βδομάδα.
Δεν έτρωγε πρώτο,είναι το δεύτερο στην ιεραρχία και μέγεθος.Στο κυρίως εκτός απο granules ρίχνω και flakes σε κάθε τάισμα.(μια φορά τη βδομάδα βουτηγμένα σε σκορδοζούμι εμπορίου)

Το μέγεθος των ψαριών κυμαίνεται απο 13 cm μέχρι 16.(total length)
Το εν λόγω είναι 14 μισο με 15.
Στη συγκεκριμένη φάση το πρήξιμο στην κοιλιά παραμένει το ίδιο (ίσως οριακά μικρότερο,δεν μπορώ να πω με σιγουριά)
-------------------------
Εντελώς τυχαία εντόπισα και αυτό..νομίζω καλή εξέλιξη.Το χρώμα είναι κιτρινοκαφέ (αν δεν φαίνεται καλά)μάλλον αναιρεί το όχι κόπρανα ακτός αν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει και σημαίνει κάτι άλλο.



https://www.youtube.com/watch?v=GpVQjAsn2FM

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bilay : 07-06-18 στις 17:49 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01428 seconds with 11 queries