Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 25-08-11, 14:34
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από faceck Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο δεν το ηξερα καθολου..τι να κανω να τα βγαλω?το προηγουμενο ενυδρειο ηταν 60 λιτρα φουλ φυτεμμενο κοινωνικο..αλλα δεν τα ξαναβαζω μεσα γιατι θα μου φανε και τα αλλα φυτα..τωρα στο 30λιτρο εχω και 2 παφερακια.. και ολο γυρω απο τα σαλιγκαρια ειναι..περιμενουν την καταλληλη στιγμη μαλλον για επιθεση..τι εχεις να μου προτεινεις?
Τα apple δεν ειναι διακοσμητικα, τρωνε και χ@ζουν αρκετα.
Υπολογιζε τα σοβαρα στην ιχθυοφορτωση.
Επιπλεον τραβανε αλατα απο το νερο και αναλογα την ποσοτητα (νερου και σαλιγκαριων) ενδεχεται να δουμε ανισορροπια και ασταθεια στις τιμες του.
Εγω δεν θα εβαζα πανω απο 1 apple σε 60 λιτρα,
2 ειχα στο 400αρι και ηταν αρκετα.
Σε 20λιτρο ειχα βαλει καποτε 2 απο αυτα και επρεπε να κανω καθε 3 μερες αλλαγη για να ερχεται το νερο στα ισα του (ph gh kh). Ενω εβλεπα και το κελυφος τους να αναπτυσεται ανωμαλα.

Τωρα για τα παφερακια σου απαντησα και στο αλλο θεμα σου. Εκανες μεγαλο λαθος που τα πηρες πριν διαβασεις το προφιλ τους.
Καλα ξεμπερδεματα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01281 seconds with 11 queries