Θέμα: Η λίμνη titi
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 11-05-12, 10:50
Το avatar του χρήστη spinspan
spinspan Ο χρήστης spinspan δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-04-2012
Περιοχή: Νέα Μάκρη
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kouman Εμφάνιση μηνυμάτων
η λιμνη λογου του βαθους που εχει δεν νομιζω να μπορουν να κανουν κατι οι γατες,,, αλλα σε νιωθω ειναι πολυ σπαστικο... παρε ενα μεγαλο σκυλι!!! χαχα
"Δυστυχώς" για καθαρά αισθητικούς λόγους διατηρώ τη στάθμη του νερου στο χείλος της λιμνούλας μας... Το πρώτο επίπεδο (παραλία) έχει βάθος 30 πόντους και το μέγιστο βάθος του πυθμένα αγγίζει το ένα μέτρο. Μου είπαν ότι η πονηριά της γάτας φτάνει στο σημείο να ψαρεύει στέκοντας στην άκρη και όταν τα ψαράκια πλησιάζουν, περίεργα να δουν τα ακίνητα γυαλιστερά "αντικείμενα" (τα μάτια της γάτας φέγγουν στο σκοτάδι), τα "καμακώνουν" αδιαφορώντας αν βουτήξουν το πόδι τους για λίγο στο νερό. Σκυλάκι δεν θέλω γιατί δεν έχω τον χρόνο που πρέπει να αφιερώσω για το ζωντανό. Ίσως βάλω φράχτη χαμηλής τάσης... τουλάχιστον μέχρι να βαρεθούν να έρχονται. Έχω σκεφτεί και ψεκαστήρα νερού σε συνδιασμό με αισθητήρα φωτοκύτταρου.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Yiannis59 Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπαρχουν πανω απο 10 γατες στον κηπο μου (οχι δικες μου) ποτε δεν εχασα ψαρι τι να σου πω
Ένα πράγμα θα σου πω. Μία θυλικιά γάτα την φωνάζουμε Ταρζάν! Ψάχνει, σκοτώνει τρωκτικά και μου τα φιγουράρει σχεδόν καθημερινά. Σκύλοι δεν ζυγώνουν... Σε ένα κακόμοιρο του έβγαλε τα μάτια.... Θα την πάω στους βατραχάνθρωπους!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
χωρις να ξερω λειτουργικες λεπτομερειες....βλεποντας ως αδαης την κατασκευη σου εχω να πω πολλα μπραβο!!! υπεροχη δουλεια!!!
καλη συνεχεια κι ενημερωνες μας με οπτικο υλικο!!!
να σου ζησει η κορη!
Σ' ευχαριστώ πολύ! Τώρα περιμένω και δεύτερο τιτί!
Για εκείνο δε ξέρω τι θα φτιάξω
__________________
«Όταν το μυαλό είναι ακμαίο, ασχολείται με την επιστήμη. Όταν αρχίσει να κάμπτεται, στρέφεται προς τη φιλοσοφία. Στη δύση του, τέλος, καταφεύγει στην πολιτική.»

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spinspan : 11-05-12 στις 10:50 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02072 seconds with 11 queries