Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #322  
Παλιά 16-08-17, 18:44
Το avatar του χρήστη odin79
odin79 Ο χρήστης odin79 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Περιοχή: Λιβαδεια
Μηνύματα: 1.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panoskoi Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου γιαννη
Να σου πω για το φιλτρο
Προσωπικα εγω ετοιμο φιλτρο χρησιμοποιησα οταν πρωτοξεκινησα να ασχολουμε και ειχα λιγα λιτρα
Οσο εξελισομουνα ομως παρατηρουσα οτι τα ετοιμα φιλτρα ειναι και ακριβα και ανεπαρκη για μια καλη ξαθαρη και γερη σε βιολογια λιμνη
Ετσι εδω και 15 χρονια ποτ ασχολουμε εχω αλλαξει γυρω στα 4 φιλτρα
Ενα ετοιμο και 3 φτιαχτα
Το τελευταιο το εφτιαξα πριν 2 μηνες και με εχει ικανοποιησει αρκετα και σε κοστος ξατασκευης και σε ποιοτητα και σε απλοτητα
Τωρα απο κει και περα μιας και βαζεις χρυσοψαρα σε 2000 κιτρα περιπου νομοζω το φιλτρο που σκεφτεσαι το ετοιμο ειναι μια χαρα
Απο κει και περα ομως σε διαβεβαιω πως σε ενα χρονο θα γλυκαθεις και θα θες koi αντι για χρυσοψαρα και περισσοτερα λιτρα
Τοτε ειναι που θα αλλαξεις και φιλτεο για κατι πιο περιτεχνο
Κρατα λοιπον τωρα αυτο που εχεις και οταν γλυκαθειςοΏ½οΏ½ θα καταληξεις σε φτιαχρη λυση
Προσωπικα να ενα απο τα φιλτρα που φτιαξα για 4000 λιτρα προσφατα και εχει βγει αρκετα καλο
Πανο το φιλτρο μου ειναι φιαχτο ειναι 300 λιτρα για μια λιμνη περιπου 3 κυβικα οποτε μια χαρα ειναι..τρεχει ενα χρονο και φετος δεν πρασινησε καθολου παρολο το δυσκολο καλοκαιρι τα ψαρια θεριευουν και ειχα και γεννα οπου επεζησαν 2 μικρα που ειναι τωρα σε μεγεθος αναπτηρα μεγαλου,κοι ακομα δεν εχω βαλει αλλα σκεφτομαι να βαλω ενα χωρις να ειμαι και σιγουρος αν πρεπει.
__________________
one pound of flesh, no more no less
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,33675 seconds with 11 queries