Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 24-10-11, 12:36
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

σημερινες μετρησεις πριν την αλλαγη με 100%ΑΟ.να θυμισω οτι και την προηγουμενη φορα η αλλαγη εγινε με 100%ΑΟ.

GH 6
KH 4
PH 7.5
υπηρξε πτωση σε ολα εκτος απτο ph.ακομα αυτο στο 7.5το θελω να παει 6 και δε λεει να ξεκολλησει.σημερα εβαλα σε μια ενυδριακη καλτσα σπασμενα ενα κοκτειλ φυλων (καθαρα και ξερα)πλατανο,καστανια,βελανιδια και θα περιμενω να δω μπας και γινει τιποτα.αν και δεν τα εβαλα μονο γιαυτο το λογο αλλα ελπιζω να βοηθησουνε λιγο

με προβληματιζει λιγο το γεγονος οτι δεν εχω καταλαβει πως θα ξερω ποτε να σταματησω να ριχνω την ΚΗ.αφου το Ph δεν ξεκολαει?
η δεν υπαρχει προβλημα? αφου αποτι εχω καταλαβει το Ph δεν εχει πολυ σημασια αφου θα πεσει σταδιακα και εμεις απλα κοιταμε την ΚΗ ναναι εκει που τη θελουμε.λοιπον εγω ειμαι σε αυτο το σημειο.νομιζω θελωντας να βαλω ενα ζευγαρι ramirezi.υπαρχει καποιος τροπος να ξερουμε ποσο θα πεσει το PH αναλογα τη σκληροτητα που εχουμε?

και αν πουμε οτι το παραπανω ειναι σωστο,πως θα διατηρησω την ΚΗ στην ιδια τιμη? αφου κανοντας αλλαγες καθε βδομαδα,τα ποσοστα νερου που βγαζω-βαζω στο ενυδρειο θα αλαζουνεδε θα πρεπει καθε βδομαδα να κανω διαφορετικη μιξη ΑΟ-βρυση?(τον εχω τον τυπο υπολογισμου που εχει δωσει ο delta)σορυ αν κανω χαζες ερωτησεις αλλα καποια πραγματα δεν ταχω πολυ καταλαβει και με προβληματιζουνε
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01409 seconds with 11 queries