Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #77  
Παλιά 22-03-15, 14:24
Το avatar του χρήστη pana
pana Ο χρήστης pana δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-09-2014
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 150
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tkagem Εμφάνιση μηνυμάτων
Σήμερα πέρασα από ενα μαγαζί με αλιευτικά,και είδα κάτι μονόκιλα σακουλάκια με σκόνη την οποία ανακατεύεις με νερό,κάνεις μπιλίτσες και βάζεις στο δόλωμα.Είχε και για ψάρια γλυκού νερού,το θέμα είναι άν αυτή η τροφή είναι κατάλληλη για να ταίζουμε τα ψάρια μας....?Σκέφτηκα να πάρω,είχε μόνο 5 ευρώ και θα μου έβγαζε πάνω από 2 κιλά τροφή,σκέφτηκα όμως πρώτα να ρωτήσω εδώ για να πάρω μιά σίγουρη απάντηση.Το μόνο κακό που σκέφτηκα εγώ για αυτού του είδους τροφή είναι μήπως είναι διογκωτική????
Επίσης είχε και κάτι ζωντανά σκουλήκια γύρω στα 15 εκατοστά μήκος και 2 εκατοστά διάμετρο,σαν δάκτυλο (ήταν μάνες μου είπε),και αναρωτήθηκα άν και αυτά επίσης κάνουν για τροφή....ζωντανή τροφή?
Επίσης είχε και ιχθυέλειο το οποίο ανοίγει την όρεξη στα ψάρια,και σκέφτηκα άν κάποιος αντιμετωπίζει πρόβλημα ανορεξίας με το ψάρι του λόγω κάποιας ασθένειας,μήπως αυτό βοηθούσε?Ή δέν είναι κατάλληλο?
uθπαρχουν σκονες γι δαφορα ψαρια ηβαζεις 2-3 κοθταλακια σκονη καιζαχαρη αναλογα μα ποσο θελεις ριχνεις ζεστο νερο και [πλαθεις μεχρι να γινει σαν ζυμαρι βαζεις και λαδι σαρδελας και τα ψαρια κανοθν σαν τρελα για να την διατηρισεις την βαζεις στην καταψυξη
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01435 seconds with 11 queries