Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 25-10-14, 17:27
ΣΤΟΥΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Ο χρήστης ΣΤΟΥΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-03-2014
Περιοχή: Κρήτη
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stanlee Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα φίλε μου και από μένα!!!
Άγρια ομορφιά τα νερά του Αμαζονίου αλλά "δύσκολες"παραμέτρους νερού.....
Δύσκολες στο ότι χρειάζεται όσμωση για άμεσα και αξιόπιστα αποτελέσματα μιας και το πχ σ εκείνα τα νερά είναι όξυνα έως πολύ όξυνα και με ελάχιστες σκληρότητες.....
Τώρα στα λίτρα που προανέφερες θα συμφωνήσω με τον Χρήστος Ζ για spieces tank ένα κοπάδι cory ή με ραμιρέζι ή με ένα ζευγάρι απιστόγραμα(πανέμορφο ψάρι)https://www.google.gr/search?απιστόγ...ved=0CB0QsAQμε πολλές redmoor μπεζ χαλαζιακή άμμο(η οποία δεν επηρεάζει καθόλου τις τιμές του νερού)και ελάχιστα φυτάκια(ehinodorus,campompa)τα οποία ανήκουν σ εκείνο το βιότοπο και δεν έχουν και πολλές απαιτήσεις.
Αν ακολουθήσεις αυτό το στυλ πίστεψέ με πως αν κάνεις black water όχι κατάμαυρο νερό αλλά ελαφρύ χρώμα θα ξετρελαθείς!!!!

Μία εναλλακτική θα ήταν και η Ασία σ αυτά τα λίτρα που μπορείς πάλι να παίξεις μ ελαφρύ φυτεμένο ενυδρείο......
Ευχαριστώ πολυ , η προτάσεις είναι για 60λιτρα ή για 100 ? ή και για τα δύο ??

Γενικά δεν έχω θέμα με το ελαφρυ blackwater επίσης και με κάποια πολυ πολυ εύκολα φυτά.
Απο ψάρια πάνω απο όλα θέλω να βλέπω φυσιολογικές συμπεριφορές και γιατι όχι καποια φλερτ η ακομα και αναπαραγωγη ( θα το ήθελα πολυ το τελευταίο ) , αυτο φυσικά σημαίνει οτι και με λίγα ψάρια θα ήμουν ικανοποιημενος .... αλλα η αλήθειαα είναι ότι δεν θα ήθελα μόνο ένα ζευγάρι...

Υπάρχουν καποια ancistrus που είναι ευκολα για αναπαραγωγή που θα μπορουσα να τα συνδυσω με μερικα rami ??
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01544 seconds with 11 queries