Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 26-09-08, 23:52
Το avatar του χρήστη fotis478
fotis478 Ο χρήστης fotis478 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 140
Προεπιλογή

Λοιπόν παιδιά το θέμα τσουλάει. Ένας φιλος μου θα βρεθεί τον άλλο μήνα στο Λονδίνο και αν τα καταφέρω θα μεταφέρει τα ψάρια. Θα προσπαθήσω να συνενοηθώ με το συναδελφο ο οποίος μένει στο Λίβερπουλ. Όπως καταλαβαίνεται τα ψαρια πρέπει να κάνουν ταξίδι Λίβερπουλ-Αθήνα μέσω Λονδίνου. Δεδομένου ότι μιλάμε για μωρά θα ήθελα τη γνώμη των πιο έμπειρων σε θέμα συσκευασίας και την αποψη τους για το παρακάτω εγχείρημα.

Σκέφτομαι λοιπόν να στείλει ο συνάδελφος απο το Λίβερπουλ τα ψάρια στο Λονδίνο και να τα παραλάβει ο φίλος μου την ίδια μέρα που θα φύγει για Αθήνα. Στην Αθήνα μπορεί να αφήσει μια συσκευασία με ψάρια σε κάποιον που θα ήθελε να κρατήσει κάποια κ να δώσει σε όποιον άλλο ενδιαφέρεται εκει κοντα. Αλλη μια συσκευασία μεταφέρεται από Αθήνα στη Λάρισα με το φίλο μου όπου τα παραλαμβάνω εγω και δίνω σε όποιον ενδιαφέρεται εδώ κοντα. Η ποσότητα των ψαριών θα καθοριστεί απο τη ζήτηση, αλλά αυτο σε δεύτερη φάση. Το θέμα είναι να φτάσουν τα ψάρια Αθήνα κ Λάρισα όπου μπορούν να φιλοξενηθούν σε ενυδρεία.

Οικονομικά τώρα υπολογίζω πως το μεγάλο έξοδο θα είναι η μεταφορά από Λίβερπουλ-Λονδίνο(καθώς Λονδίνο Αθήνα θ συνοεύονται όπως οι βαλίτσες).Καλό θα ήταν να δώσουμε κ κάτι στον συνάδελφο (λεω εγω).

Αν λοιπόν το παραπάνω εγχείρημα η κάτι παρόμοιο είναι εφικτό το επόμενο βήμα είναι να δούμε τί ποσότητα ψαριών υπάρχει διαθέσιμη.

Ακούω ενδοιασμούς και άλλες ιδέες

Μιλάμε για μωρά Pelvicachromis taeniatus Bipindi
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01457 seconds with 11 queries