Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #86  
Παλιά 21-10-13, 14:37
Το avatar του χρήστη alexteo
alexteo Ο χρήστης alexteo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-10-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 263
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτες ειναι οι μετρησεις του ενυδρειου.
Κανε και μετρησεις στη βρυση. (ασε το νερο να μεινει 3-4 ωρες πριν μετρησεις)

Βγαλε μιση χουφτα χαλικι απο το ενυδρειο και ασε το να στεγνωσει (εκτος κι αν δεν το εχεις βαλει ολο, και σου εχει μεινει καμποπο και ειναι στεγνο)
Σπασε το αν γινεται στη μεση, με ενα σφυρι.
Ριξε ακουαφορτε στο σπασμενο μερος (σε εξωτερικο χωρο και προσοχη μην καεις - τα λεω παλι - δεν ξερεις ποτέ).
Αν αφρισει τα ξαναλεμε.

Για χρυσοψαρα κανει παντως το νερο (αντε και μελλανοταινιες )
Κι αλλα ειδη
Ας σου κανει ο καθενας τις προτασεις του βαση του μετρησεων σου και του μεγεθους του ενυδρειου.
Το χαλικι αγρισε και ακομα μια πετρα που ειχα για διακοσμηση και αυτη αφρισε...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
εκανες και αλλαγη?μια χαρα εισαι.τι αποφασισες τελικα?χρυσοψαρα?
θα σκεφτομουνα και τα white cloud.
αν θες κρυο νερο δηλαδη.
καμια 25αρια-30 ψαρια,θα ητανε ωραια γιατι εχεις μηκος να δεις και λιγο κοπαδιασμα.και θα δεις και γεννα καποια στιγμη.
και τα δικα μου εχω την εντυπωση πως ειχανε αρχισει.αν δεν ειχανε γεννησει ηδη δηλαδη γιατι κατι μου ειπε η ανιψια μου οτι ειδε καποια στιγμη,λιγο πριν το ξεστησω...
εκανα αλλαγη νερου με προετοιμασια βαρελιου, πρωτη φορα και τα πηγα πολυ καλα, σκεφτομαι ακομα ι θα βαλω μεσα με την προυποθεση οτι θα στεροποιηθει η βιολογια μου, αυτα τα white cloud( Το είδος είναι μέλος του κυπρίνου οικογένειας (οικογένεια Cyprinidae ) )α ειδα πανε με τα χρυσοψαρα διοτι ειδα οτι εχουν χρυσοψαρα Carassius auratus(Family: Cyprinidae)ταιριαζουν μαζι ?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alexteo : 21-10-13 στις 14:37 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01644 seconds with 11 queries