Θέμα: 70Lt Africa
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 29-10-14, 23:23
Το avatar του χρήστη nick_dark
nick_dark Ο χρήστης nick_dark δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-03-2012
Περιοχή: Βόρεια Εύβοια
Μηνύματα: 95
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Με το καλο!

Για τα Multies, στην ουσια οι πετρες δεν εχουν ιδιαιτερη σημασια που θα μπουν, αν θελεις να ορισεις περιοχες με τη βοηθεια τους. Τις περιοχες τις οριζουν μονα τους, ακομα και αν δεν υπαρχει ιχνος πετρας. Ή ακομα, μπορεις να βαλεις ομαδες απο κελυφη, φτιαχνοντας κατα καποιο τροπο περιοχες, μεχρι να τα μετακινησουν και να κανουν οτι θελουν

Ωστοσο, μερικα συνηθιζουν να τις κανουν σπιτι τους και να τις προτιμουν απο τα κελυφη, αν κρινω απο τα δικα μου. Αν το εστηνα εγω, θα εβαζα στην ακρη τις πολλες πετρες, ωστε τα ψαρακια που θα θελησουν να εγκατασταθουν εκει, να ειναι στην ακρη και να νοιωθουν πιο ασφαλη. Με αλλα λογια, να μη νοιωθουν οτι μπορει κατι να μπει στην περιοχη τους απο πολλα σημεια. Για ντεκορ, θα σκορπιζα και μερικες σε αλλα σημεια.
Ευχαριστώ πολύ!
Βασικά την έμπνευση για το στήσιμο αυτό την πήρα από αυτό το ενυδρείο
https://www.youtube.com/watch?v=8erq...pVezaaM5WhQzGA
, όμως δεν ξέρω κατά πόσο θα δουλέψει, μιας και έχω 1 χαρέμι, 1 ζευγάρι και ένα αρσενικό..
Επειδή είδα και στα δικά μου ότι τους αρέσουν οι πέτρες αρκετά, είπα να το δοκιμάσω μόνιμα..
Όπως και να 'χει θα δοκιμάσω αύριο να βάλω το νταμαράκι στην άκρη και εδώ είμαστε!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01880 seconds with 11 queries