Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 30-06-12, 16:34
ino Ο χρήστης ino δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2011
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 60
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από cogarg Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα corydoras elegans δεν μένουν 3cm - φτάνουν τα 5.5cm - http://www.planetcatfish.com/catelog...species_id=110

Πριν μπουν corydoras σε ένα ενυδρείο, καλό είναι να έχει στρωθεί και ο βυθός του που πέρνει λίγο παραπάνω καιρό.

Το φίλτρο με ποιό τρόπο έχει στρωθεί;
θα μπορουσες να μου απαντησεις στην ερωτηση μου σχετικα με το φαγητο και την τετραδα?

απανταω στις υπολοιπες ερωτησεις σου αλλα αν μπορεις σε παρακαλω, απαντησε μου κι εσυ στις δικες μου.

μπερδευτηκα, εννοουσα μεχρι 3 ιντσες για το μεγεθος. ο "οδηγος" που εχω ειναι στα αγγλικα, και τα εχει σε ιντσες. λεει συγκερκριμενα οτι φτανουν μεχρι 2½"


εστρωσα το βιολογικο φιλτρο με μπολι απο το δικο μου ενυδρειο. στην αρχη δεν ειχε καθολου ψαρια μεσα, και οταν εδειξαν τα τεστ αμμωνιας κτλ πρασινο χρωμα (εννοω το πρασινο χρωμα που σημαινει οτι το νερο ειναι οκ) εβαλα δευτερη φορα μπολι απο το ενυδρειο μου και μετα περιμενα να ξαναπεσει η αμμωνια και τα παραγωγα της στο μηδεν.

μετα εβαλα μεσα γκαπι απο το δικο μου ενυδρειο(απο τα ενηλικα, οχι τα μωρα) για να σιγουρευτω οτι ολα πανε καλα αλλα και για να διατηρησω τα βακτηρια.. και μετα απο 3 βδομαδες περιπου εβαλα τα γατοψαρα (χθες δηλαδη).

στο βυθο υπαρχουν 2 ανουμπιες και ενα αλλο φυτο που δεν θυμαμαι πως λεγεται, καθως και κερατοφυλλο στην επιφανεια (που ομως ειναι μικρο ακομα γτ το εκοψα απο το δικο μου κερατοφυλλο)
φυσικα υπαρχει και χωμα κ απο πανω χαλικι ωστε να υπαρχουν και τα φυτα

εχω επισης ενα κοντο πηλινο διακοσμητικο, το οποιο ουσιαστικα εχει πολλες τρυπες που ειναι μια εξτρα κρυψωνα μεχρι να επεκταθει το φυτο που δεν θυμαμαι πως λεγεται.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01496 seconds with 11 queries