Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 06-10-10, 08:02
Το avatar του χρήστη dimple
dimple Ο χρήστης dimple δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-01-2010
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 35
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ωραιο ειναι.
Μετρα και πεχα σκληροτητα και αστο να το χαρουν τα ψαρακια (και εσυ μαζι).
Τα νιτρικα καλο ειναι να ανεβαινουν και λιγο παραπανω (5-10ppm) για να τρεφονται και τα φυτα.
Οι μετρησεις ειναι πριν ή μετα την αλλαγη?
(με τις γεννες θα ανεβει η ιχθυοφορτωση, αστους χωρο)
Γενικά μετρούσα συχνά. Την τελευταία φορά δεν ήταν ακριβώς μετά την αλλαγή αλλα τώρα θα μετρήσω πάλι πριν κάνω την αλλαγη για σιγουριά.

Ναι, δεν έχω σκοπό να βάλω άλλα ψάρια. Γενικά για αυτούς που ξεκινάνε και έχουν ενυδρείο 60 λιτρο σαν το δικό μου να ξέρουν ότι 3-4 ψάρια είναι υπεραρκετά και θα τα χαίρονται καλύτερα αν δεν προσθέσουν κι άλλα.

Πεχά και σκληρότητα που ακριβώς θα μου χρειαστούν; Εννοώ τι συμπεράσματα θα βγάζω με αυτές τις τιμές;

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Εξαιρετική προσπάθεια, μπράβο σου, να το χαίρεσαι. Μια παρατήρηση μόνο, τα 2 φυτά πίσω παραείναι μεγάλα και κάνουν το ενυδρείο να δείχνει μικρότερο.
Δεν σου λέω να τα βγάλεις βέβαια, άλλωστε δείχνουν πανέμορφα, απλά την επόμενη φορά, δοκίμασε 3-4 μικρότερα, αντί για 2 μεγάλα, ξεγελούν το μάτι.
Συμφωνώ! Αυτό είπα κι εγώ ακριβώς μόλις είδα τις φωτογραφίες. Φαίνεται διαφορετικά απο κοντα ο όγκος του ενυδρείου αλλά δεν μπορώ να πιάσω ακόμα αυτό που λέω σε μια φωτογραφία. Αλλά πάλι μ' αρέσουν τα άτιμα! Παρεπιπτόντως ποια είναι ακριβώς η ονομασία τους; Στα γλαστράκια δεν υπήρχε ετικέτα. Είναι όντως Echinodorus κάτι;

Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01532 seconds with 11 queries