Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 09-04-16, 16:21
Το avatar του χρήστη Giannis RPG
Giannis RPG Ο χρήστης Giannis RPG δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-01-2016
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην Αθηνα οτι ενυδρειο ειναι χωρις δισκους (και μονομαχο κατα την αποψη μου) και ειναι σε χωρο χωρις συνεχη κλιματισμο, θα χρειαστει ψυξη (λιγη ή πολυ).
Τα γκαπυ εκει μεχρι τους 28 ειναι ιδανικα. Ηδη (αρχες Απριλιου) εγω εχω 23C στα ενυδρεια. Ειχα φτασει καποιο καλοκαιρι μεχρι και 34C μεσα, χωρις air-co. Και ειμαστε δροσερη περιοχη εδω που ειμαι υποτιθεται
Στα χρυσοψαρα, ετοιμαζομαι σιγα σιγα να "φορεσω" την ψυξη στο ενυδρειο.
Δεν εχω αποφασισει ακομα τι θα βαλω φετος. Ανεμιστηρια ή το chiller? Ισως και τα δυο και να βαλω το chiller αν φυγω καθολου διακοπες. Αλλα βαριεμαι και την εγκατασταση του. Αντε φερτο απο την αποθηκη ειναι και θεριο, και μετα οταν το βγαλω, συντηρηση κλπ. Τσαμπα κοπος, αν το βαλω για λιγο. Εχω και αυτοματες αναπληρωσεις αν λειψω. Ασε που παντα καποιος ειναι στο σπιτι και τους εχω μαθει να αναπληρωνουν.
Δεν ειναι πιο ευκολο τα ανεμιστηρια για μενα? Θα το πουλησω μαλλον. Το εχω και καθεται.
Τα ανεμιστηρια ειναι 2 λεπτα υποθεση να τα φορεσω. 6 λαστιχακια για pc που τα κρατανε βαζω μονο και μια πριζα. Εδω διπλα στην ντουλαπα τα εχω.
Δεν τα βγαζω καθολου το χειμωνα αλλα φετος ειπα να τα καθαρισω λιγο μετα απο τοσα χρονια και τα εβγαλα.
(σκεφτομαι μεγαλοφωνως )
Χαχαχα τοσο απλά! Πάντως, αν χρειάζεσαι βοήθεια με το κουβάλημα του θεριου το έχω! Ευχαριστω για όλες τις απαντήσεις!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01462 seconds with 11 queries