Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 09-04-16, 14:12
Το avatar του χρήστη Giannis RPG
Giannis RPG Ο χρήστης Giannis RPG δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-01-2016
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kostas12 Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή βλέπω να μπερδεύονται τα πράγματα θα σου την εμπειρία μου που είχα και ανεμιστηράκια και το Chiller, απλά μιλάμε για άλλο κόστος, το chiller δουλεύει και με το εξωτερικό φίλτρο δεν χρειάζεται απαραίτητα αντλία, αλλά και αντλία να βάλεις μιλάμε για 10€ κόστος
Μιλάω για μεγάλο ενυδρείο
Με τα ανεμιστηράκια,
Τεράστια εξάτμιση, 1-2 λίτρα την ημέρα
Θόρυβο πολύ και ενοχλητικό
Συνεχή λειτουργία τουλάχιστον, 1-1:30 ώρα για να ρίξει την θερμοκρασία και χρειάζεται βοήθεια σε ζεστές μέρες και aircool
εγώ τα κράτησα 1 εβδομάδα και μετά τα πέταξα,
Στο chiller τα ξεχνάς όλα τα πάνω και δεν βγάζει ζέστη στο χώρο το ξαναλέω εγώ το έχω στο σαλόνι και δεν επηρεάζει την θερμοκρασία του χώρου,

Άκου τις εμπειρίες όλων και μετά αποφάσισε εσύ
Η δική σου άποψη είναι η ΠΙΟ σημαντική, γιατί δουλεύεις chiller και γνωρίζεις τα υπέρ και τα κατά συγκριτικά με τα ανεμιστηρακια. Απλά, βλέπω απο πιο έμπειρους συνφορουμιτες να προβάλλεται το επιχείρημα της κατανάλωσης και του ζεστού αέρα που διαχέεται, οταν δουλευει. Άρα το δεύτερο δεν ισχύει, λεπτομέρεια κρίσιμη, αλλιώς δούλευα και το air condition μονο του, αν ήταν να ψυξω το chiller. Ειλικρινά, σε ευχαριστώ πολύ για τις τεκμηριωμένες απαντήσεις σου. Δύσκολη απόφαση, γιατί δεν είναι αμελητέο το κόστος, αλλά μαλλον θα πάω σε chiller. Και πάλι σε ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01547 seconds with 11 queries