Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 12-01-20, 00:16
gREGGS Ο χρήστης gREGGS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2017
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Καλησπέρα. Ευχαριστώ θερμά για τις συμβουλές και τα σχόλια σας.
Το ενυδρείο ειναι τοποθετημένο σε ράφι που κατασκευάστηκε για τον σκοπό αυτό (ικανότητας +200kg από βύσματα και στηρίγματα).
Τώρα βεβαια που ενδιαφέρομαι για διοξείδιο θα χρειαστεί ούτως η άλλως να δημιουργήσω ένα έπιπλο απο κάτω για μπουκάλα. Οπότε θα εξετάσω και το εξωτερικό φίλτρο μήπως προσθέσω κανένα zebra nerite για καθαριότητα(ελπίζω να είμαι τυχερός και να κάτσει αρσενικός)

Tην usteriana επίτηδες δεν την χώρισα για να μη της χαλάσω τη μορφή. Θα δυσκολευτεί λές? ελπίζω να μη μου χαλάσει γιατί είναι πράγματι όμορφο φυτό.

Τα επιφανείας τα καλοβλέπω από τότε που είχα τον μονομάχο αλλά φοβάμαι μη στερήσω φως στα από κάτω

Επίσης το bonsai δεν μου φαινεται καλά. ισως επειδή το αγόρασα σε κύπελο? ένα στεμ πάντως που έφυγε απο το υπόστρωμα, όταν το επιασα στα χέρια μου σχεδόν έλιωσε. Μήπως λόγω έλλειψης διοξειδίου? Ειναι και μέσης δυσκολίας κατά την tropica. Πάντως εδώ και δύο μήνες που την έβαλα δεν έχει ψηλώσει καθόλου. Προσδοκούσα να ψηλώσει λίγο για να επιλέξω μερικά ακόμη φυτά μπροστά της.

Επίσης με το stratum δυσκολεύει αρκετα το φύτεμα με γεμάτο ενυδρείο λόγω κοκκομετρίας.

Ομολογώ πάντως ότι παρατηρώ τα φυτά μου με το ίδιο ενδιαφέρον(ίσως και περισσότερο) από τα ψαράκια μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01415 seconds with 11 queries