Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 22-02-13, 23:08
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Επειδή η εμπειρία μου των 12 μηνων δεν μπορεί να συγκριθεί με την εμπειρία σου των 22 χρόνων , θα σου πω τι έμαθα εγώ όλους αυτούς τους μήνες

1. Να μην επιλέγω ψάρια, με μοναδικό κριτήριο το γούστο μου!
2. Τα ψάρια που έχω, πρέπει να μεγαλώνουν σωστά. Κι όχι απλά να συντηρούνται
3. Τα ψάρια που έχω πρέπει να τα μεγαλώνω σε ενυδρείο σωστών διαστάσεων
4. Ανά πάσα στιγμή πρέπει να γνωρίζω τις συνθήκες του νερού. Αυτό σημαίνει : υγρά τεστ!
5. Δεν ισχύει το "τα ψάρια μου περνάνε καλά" απλά με το "μάτι"... αν δεν ισχύουν τα 1 έως 4

Απ ότι καταλαβαίνω, σε απασχολεί κυρίως το 5, χωρίς να λαμβάνεις υπόψη τα υπόλοιπα

Εύχομαι να κάνεις τις καλύτερες επιλογες.
Και μην επικεντρώνεσαι τόσο πολύ στις "φωτο" που θα αναρτήσεις στο μέλλον ούτε στις αλλαγές της διακόσμισης

Νομίζω πως έχεις να ασχοληθείς με το σημαντικό που είναι : η ψαροσύνθεση σου και τα υγρά τεστ

Κλείνω λέγοντας πως οι 5 ή οι 12 μήνες κατοχής ενός ψαριού, είναι σχετικά μικρό χρονικό διάστημα, ειδικά αν μιλάμε για χρυσόψαρα
Άρα δεν γίνεται να είσαι σίγουρος πως στον έναν χρόνο που έχεις τα χρυσόψαρα, ειδικά χωρίς να κάνεις μετρήσεις, ότι τους παρέχεις όλα όσα χρειάζονται

Όλα τα παραπάνω τελείως φιλικά και καλοπροαίρετα
Καλή συνέχεια
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01407 seconds with 11 queries