Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 27-04-16, 08:34
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Καταρχήν σας ευχαριστώ "όλους", για τις προτάσεις - συμβουλές σας.
Να διευκρινίσω ότι πολλές φορές αυτά που γράφω έχουν ένα χιουμοριστικό τόνο που δυστυχώς στον γραπτό λόγο είναι δύσκολο να αποτυπωθεί σε απόλυτο βαθμό.
Αναφέρομαι προφανώς στην προσθήκη του UPS στο ενυδρείο μου.
Οι λόγοι είναι προφανείς σε όσους γνωρίζουν την λειτουργία των UPS (δεν παράγουν ενέργεια, απλά σε καλύπτουν για συγκεκριμένη χρονική διάρκεια - ανάλογα με το φορτίο - σε τυχόν διακοπή ρεύματος, συνεπώς σε μια 6ωρη ή 8 ώρη διακοπή δεν σου λύνουν το πρόβλημα).

Επίσης θα ήθελα να προσθέσω ότι έχω αγοράσει σχετικά πρόσφατα αυτόματη ταΐστρα (και καλή μάλιστα) απλά με τη δουλειά δεν έχω προλάβει να τη δοκιμάσω και να την τεστάρω για καμιά βδομάδα πριν την βάλω σε "production environment" και δεν θα ήθελα να πειραματιστώ τώρα που θα λείπω.

Αυτό που ουσιαστικά με απασχολούσε ήταν το γεγονός ότι τα ψάρια θα μείνουν ατάιστα για 5 ημέρες (που από ότι μου γράψατε δεν θα δημιουργήσει πρόβλημα και το δεύτερο ήταν αν τα φώτα θα έπρεπε να είναι σβηστά σε αυτή την περίοδο ή θα μπορούσε να ακολουθηθεί το σύνηθες πρόγραμμα (που και εδώ μου γράψατε ότι δεν χρειάζεται μεταβολή του).

Συνεπώς σας ευχαριστώ για ακόμη μια φορά.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01722 seconds with 11 queries