Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 17-01-19, 11:07
AlexTsik Ο χρήστης AlexTsik δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-01-2019
Περιοχή: Koropi
Μηνύματα: 61
Exclamation

Νεοτερα απο το μετωπο.......και ναι ειναι πολυ καλυτερα, θεωρω οτι ξεπερασε τον κινδυνο. Ζωηρος και πεινασμενος...τον ταισα σημερα, αν ειχα θα του εδινα αρακα αλλα δεν..., θα προμηθευτω ομως.
Εξακολουθω να εχω τη θερμοκρασια στους 26-27....
ξανακανω αλατολουτρο η ανανεωνω το αλατι στο ενυδρειο? Εφοσον δειχνει πολυ καλα δεν κανω τιποτα αλλο και απλα δεν αλλαζω νερο για να παραμεινει η αλατοτητα και κραταω τη θερμοκρασια στους 26, που αυτο θεωρω πιο λογικο....

Να ρωτησω ποια τροφη θεωρειτε καλυτερη....εχω τρεις, μια που αγορασα και αλλες δυο που μου εδωσε φιλος που αλλαξε το ενυδρειο του.
Τα ταιζω με ΝovoPearl JBL, τις οποιες περλες σπαω γιατι τους αρεσει να πεφτουν στο βυθο και να τις ψαχνουν, 3-4 φορες την ημερα, απο μια το καθενα τη φορα. Και μου δωσανε Novo Granomix & Novo Red της JBL. Να τις χρησιμοποιω εναλλακτικα 1-2 φορες την εβδομαδα η οχι καλυτερα....δεν θελω να τα επιβαρυνω υστερα απο την περιπετεια τους...
Ευχαριστω ολους για την συμπαρασταση και τη βοηθεια!
Καλη σας μερα
-------------------------
Ανδρεα καλημερα...
Εννοειται με δοσολογια, απλα χθες με επιασε απροετοιμαστη, επρεπε να δρασω αμεσα...
Ξημερωθηκα στο διαβασμα κι εχω τις δοσολογιες στο τσεπακι μου
Απλα αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι ποτε πρεπει να κανω την πρωτη αλλαγη, εχοντας βαλει χθες το αλατι????? και τι εννοεις οχι χερια στο ενυδρειο? ....οπως καταλαβες φυσαω και το γιαουρτι!!!!
Ενυδρειο ψαχνω ηδη...μη σου πω εχω βρει, απλα θελω να ειμαι σιγουρη για τα λιτρα....γιατι οσο το σκεφτομαι...τοσο μεγαλυτερο θελω....!!!!!
-------------------------
Μηπως ξερει καποιος να μου πει ποτε αλλαζω το νερο του ενυδρειου που εχει προηγηθει θεραπεια με αλατι?
Συγκεκριμενα χθες το απογευμα εριξα αλατι(αφου ειχα κανει αλλαγη 50% του νερου...δοκιμασμενο κατοπιν με μηδενικη αμμωνια) και ανεβασα θερμοκρασια....παει πολυ καλα και φοβαμαι να κανω οτιδηποτε μπορει να απειλησει αυτη την εξελιξη...αλλα απο την αλλη φοβαμαι μηπως δεν πρεπει να αφησω και το αλατι παραπανω απ'ότι πρεπει....
Καποιος να ξερει????

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AlexTsik : 17-01-19 στις 11:07 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01763 seconds with 11 queries