Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 13-10-10, 21:30
Το avatar του χρήστη mikeruless
mikeruless Ο χρήστης mikeruless δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-12-2009
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 143
Προεπιλογή

Καλησπερα Μαρια,επειδη επελεξες ενα αρκετα περιεργο ψαρι θα πρεπει να σου πω πως με αυτο το ψαρι δεσμευεσαι παρα πολυ στα λιτρα σου τα οποια ειναι μεν αρκετα για ενα οσκαρακο αλλα δεν μπορεις να βαλεις τπτ αλλο μεσα λογο χωρου.
το ψαρι αυτο το οποιο ειναι και το αγαπημενο μου κι ενα απο τα πρωτα μου ψαρια ειναι (για μενα παντα)ενα απο τα ομορφοτερα που μπορεις να εχεις,σε τελικο μεγεθος φτανει ακομα και τα 45 εκατοστα και σχεδον το εναμιση κιλο (στην Αμερικη θεωρειτε πεντανοστιμος μεζες)...περα απο αυτο μολις το αγορασεις δυσκολα θα μπορεσεις να το δωσεις σε αλλον αφου λογο μεγεθους δεν το προτιμουν πολλοι και επειδη σε αντιθεση με τα περισσοτερα ψαρια αυτο εχει χρονο ζωης ακομα και τα 25 χρονια(διπλασια σχεδον απο ενα σκυλο)εφοσον το επιλεξεις και το αγαπησεις θα δεσμευτεις μαζι του για χρονια,ειναι ενα πανεξυπνο ψαρι και πραγματικα θα το εχεις σαν τον καλυτερο σου φιλο.Ριξε αρκετο διαβασμα πριν αγορασεις ενα τετοιο ψαρι,πληροφοριες θα βρεις εδω http://www.oscarfishlover.com/tank-setup .Μακαρι να κανεις ενα οσκαρακο χαρουμενο...καλα να περνας και καλο διαβασμα
-------------------------
Α και επειδη θα εχεις ενα θεμα με τα λιτρα οπως θα σου πουν πολοι απο εδω μεσα,εγω ενδεικτικα θα αναφερω πως το σαιτ που σου εδωσα αναφερει πως σε 55γαλονια θα ειναι μια χαρα ενα ενηλικο οσκαρ τα οποια 55 ισουνται με περιπου 200 λιτρα οσα δηλαδη εχεις,αυτο εννοειται πως δε συμαινει πως με μεγαλυτερο δεν θα ηταν ποιο ευτυχισμενο αλλα και παλι εισαι μεσα στα ορια.....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mikeruless : 13-10-10 στις 21:30 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01485 seconds with 11 queries