Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 10-01-12, 07:42
stubu Ο χρήστης stubu δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2012
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Καλημέρα Βασίλη, σχετικά με το σημείο βρασμού θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλω, αν και οι 40-45 βαθμοί δεν είναι λίγοι, όσο για τον πάγο όπως σου έγραψα, είδα ότι τα ψάρια αντέχουν, και στην περιοχή της Βραυρώνας δίπλα στην θάλασσα σπάνια πιάνε χιόνι, ή έστω 0 βαθμούς.

Τα τελευταία ψάρια τα έχω από το καλοκαίρι, διότι λόγο κάποιας δικιάς μου απροσεξίας, έπεσε φυτοφάρμακο στο νερό και έχασα τα ψαράκια μου που τα είχα περίπου 4-5 χρόνια.

Τα ψάρια είναι διάφορα κοι & χρυσόψαρα, φωτογραφία θα ανεβάσω κάποια στιγμή για να μπορεί κάποιος να καταλάβει για το τι μιλάμε.

Κάποιο είδος επιφανειακού γρασιδιού θα έλεγα, δεν ξέρω την ονομασία, αλλά έμοιαζε με πολύ μικρό τριφύλλι, δοκίμασα, αλλά πάλι χάνεις τα ψαράκια και δεν τα βλέπεις, και από τότε που έβαλα την λάμπα χαίρομαι την όλη κατάσταση πολύ περισσότερο, πιθανόν το καλοκαίρι να βάζω μία μεγάλη ομπρέλα για ίσκιο από την μεριά του ήλιου, καθώς υπάρχουν και δέντρα που καλύπτουν την μισή περιοχή πάνω από την λίμνη.


Τελικά όσο για αλγοφάγους είναι σίγουρο ότι δεν υπάρχουν για μη θερμαινόμενο νερό?

Δηλαδή ο πωλητής από το τελευταίο Pet Shop που πήγα και θα μου φέρει λέει ψέματα?

Ηλίας
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01297 seconds with 11 queries