Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 22-09-10, 12:56
Το avatar του χρήστη kwstas_original
kwstas_original Ο χρήστης kwstas_original δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.672
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwstas_original Send a message via Skype™ to kwstas_original
Προεπιλογή

Το θεωρω απαραδεκτο.
Ισως βοηθησει καποιον που δεν ξερει να αποφυγει αυτο το ψαρι, αλλα κατα τα αλλα ο ολος τροπος προσεγγισης του θεματος, ειναι απαραδεκτος το λιγοτερο για μενα.

Τα εχουμε ισωπεδοσει ολα νομιζω.
Αλλο ο ανθρωπος-αλλο το ψαρι.
Αλλο η γεννετικη, αλλο το DNA, αλλο η αναπτηξη, αλλο οι συνθηκες, αλλο το υβριδισμα, αλλο η μεταλλαξη, μπλα..μπλα...

Για να κανω και εγω λιγο τον ψυχολογο, θα πω Σπυρο μου πως η την εχεις πατησει πολυ ασχημα με αυτο το ψαρι και σε λιντσαρανε,
η το γουσταρεις τοσο πολυ, που επειδη δεν μπορεις να το εχεις ξεσπας σε τετοια ποστ.

Εισαι γεννετιστης?
Εμενα μονο ενας γεννετιστης θα μου αποδειξει πως οσα λες ισχυουνε κι ολας.

Και θα σου το πω και αλλιως...

Πριν 1,5 χρονο, πηρα εναν ID ο οποιος ειχε μεγαλωσει για τα 2 πρωτα χρονια της ζωης του σε ενα 200αρι ενυδρειο.
Τον πρωτο καιρο το ψαρι δεν επερνε μηκος, αλλα επαιρνε σε ογκο.
Μετα βιας εφτανε τα 30 εκ.
Σημερα ζει σε 5 κυβικα και εχει ξεπερασει το μισο μετρο.
Μπορω λοιπον να δεχτω πως ενα ψαρι ''σταματαει/παυει'' την αναπτυξη του αν το περιβαλλον στο οποιο ζει δεν την ευνοει.
Δεν ειμαι γεννετιστης, ειμαι ομως σιγουρος πως αυτο αποδηκνυει περισσοτερα.


Το gigas δεν αλιευεται και δεν πωλειται καν και το ξερεις πολυ καλα.
Ειναι προστετευομενο ειδος υπο εξαφανηση.
Οποτε βγαλτο απο την υπογραφη σου γιατι ειναι too much..

Οσο χαμενα πανε τα παγκασια που εισαγει ο Καλλιμανης, αλλο τοσο πανε και αυτα που ζουνε σε ενυδρεια.

Σε αυτο το θεμα θα ηθελα πολυ την καταθεση του Pritani που νομιζω εχει τα μεγαλητερα στην Ελλαδα.Απλα την εμπειρια του..

ΔΕΝ μπορω να δεχτω καμια αποψη ως εμπεριστατωμενη οταν προκειται για γκουγκλαρισμενα αποτελεσματα.
Συγνωμη αλλα τα λινκ και οι συνδεσμοι για μενα δεν ειναι επειχειρηματα.......

...και επιτελους σταματηστε οσοι δεν τα γουσταρετε να ασχολειστε μαζι τους.Και εγω δεν γουσταρω τους δισκους αλλα απλα δεν ασχολουμε.
Εσεις κανετε μεγαλητερο κακο απο καποιον που κανει τα παντα για να εχει και να μεγαλωνει ενα τετοιο ψαρι με οποιον τροπο μπορει ο καθενας και με οσα μεσα διαθετει.
Γιατι?
Γιατι δεν τον βοηθατε και το μονο που θα ακουσει θα ειναι να το παει εκει που το πηρε.
..μα ΠΟΤΕ δεν την καταλαβα αυτην την αποψη....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01726 seconds with 11 queries