Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 08-03-13, 13:45
Το avatar του χρήστη Qbrain
Qbrain Ο χρήστης Qbrain δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lifefx Εμφάνιση μηνυμάτων
1.)Ναι!..οκ!...εχω μπει σε φορουμ,έχω διαβασει βιβλια,εχω μιλησει με ανθρωπους που γνωριζουν περισσοτερα απο μενα και δεν εχω βγαλςι καμια ακρη!!!!

2)επιτελους με ποιο αλλο ψαρι ταιριαζει το γκουραμι??????παντου διαφορετικες γνωμες ακουω...

3) η λεκανη του carefour δεν κατασκευαζετε απο το ιδιο πλαστικο που κατασκευαζετε η αντλια!!!!!....ρε παιδιά φοβαμαι μην γινω αντιπαθητικος στο τέλος.

1)καλο ειναι να λάβεις σοβαρα αυτα που σου λενε τα παιδια, αν δεν θελεις να εχεις προβλήματα και να χανεις ψαρια, και μην ακους τα πετ σοπ, η κάποιον που απλα εχει ενυδρείο, τις περισσότερες φορες συμβουλεύουν λάθος.
φιλικά πάντα

2)για το γκουραμι(οπως και για ολα τα αλλα ειδη) μπορείς να διαβάσεις εδω
http://www.seriouslyfish.com/species...gaster-lalius/
με 2 λογια θα σου πω οτι θελει 2 μαζι (αρε/θυλ) οχι σε πολυ μεγαλο χωρο, οχι με μεγαλα ψαρια(πχ αγγελοψαρα) οχι με αλλα λαβυρινθοψαρα(μονομαχος) οχι με ψαρια που εχουν πολύχρωμες έντονες η μεγαλες ουρες(guppy) ουδετερο προς μαλακο νερο και φυσικα θερμοστάτη οπως και ο μονομαχος σου θελει ζεστο νερο γιατι ειναι τροπικο ψαρι
αυτο θα σε βοηθησει να καταλαβεις αν ειναι αρσενικος η θυλικος ο μονομαχοσ σου



3) σίγουρα αλλα πλαστικό η λεκανι του καρφουρ και αλλο η αντλια η το φίλτρο

αλλα οποιο πλαστικό σκεύος εχει πάνω αυτο το σήμα
ειναι κατάλληλο για τρόφιμα, και μπορείς άνετα να φιλοξενήσεις για λιγο καιρό ψάρια

μην χρησιμοποιεις την λογικη σου σε τετοια θεματα, γιατι δυστηχως πολλα δεν συνάδουν

πχ το χλώριο δεν δημιουργήσει πρόβλημα στον άνθρωπο ακομα και αν το καταναλώσει, σκοτώνει ομως τα ψαρια
και ο χαλκος θεραπεύει ασθένειες ψαριών σκοτώνει ομως σαλιγκάρια και γαρίδες
__________________
by qbrain
qfail.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01771 seconds with 11 queries