Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 12-06-15, 12:18
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Παναγιώτης Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάτοχος του marsaqua του μεγαλου 300βατ.
Το ενυδρείο μου 100χ40χ50.

Βγάζει 200βατ στο φουλ. Εγώ το δουλεύω στα 110 δηλαδή ένα τακ πιο πολύ από το 50%. Με καλύπτει πολύ καλά, και 50 πλάτος να ειχα πάλι θα με καλυπτε. Το δουλεύω 2,5 μήνες και μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος. Δεν κανει discus effect(αν και το έχω στους 30 πόντους πάνω) και σαν φάσμα είναι πολύ καλο.
Σαν value for money είναι απίστευτο. Δεν έχει να χάσει τίποτα από τα επώνυμα. Το μόνο που υστερεί, είναι ότι δεν έχει κανονική ψυχτρα. Έχει ένα φυλλο αλουμινίου που πατάνε τα λεντ. Λόγω όμως ότι είναι 3βατα λεντ και όχι μουλτι δεν αναπτύσσουν θερμοκρασία ώστε να πέσει η απόδοση. Έχει και 3 σνεμιστηρακια που βοηθάνε στην ψύξη. Αν θές να είσαι σίγουρος τα αλλάζεις κάθε καλοκαίρι για να σε βγαλει απροβλημάτιστα.
Για σένα πιστεύω 2 μικρά θα σε καλύψουν.

Από την άλλη έχεις το μαλιμπου s150. Σαν διαστάσεις πιστεύω θα σε καλύψει. Στο πλάτος ίσως έχεις ένα θέμα. Το πολύ πολυ να μην βάζεις σκληρά κοντά στο τζάμι. Σαφώς πιο ακριβή επιλογή. Αν μπορείς να τα διαθέσεις no problem.

εχεις και το DIY που είναι η καλύτερη λύση αν πας σε μουλτι. Πιστεύω θα σου βγει αρκετά φθηνότερα από το μαλιμπου.
80 εκ ειναι το ενυδρειο 80-60-60 και το φωτιστικο νομιζω 60 γιατι να μη καλυπτει ?
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01521 seconds with 11 queries