Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 27-01-17, 00:19
Το avatar του χρήστη Yo13
Yo13 Ο χρήστης Yo13 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-04-2013
Περιοχή: Αρτα
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bill-Samos Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θεμα δεν ειναι αν θα ειναι επιθετικο απεναντι σου..αυτο και απο τη δικη εμπειρια ,και επειδη κανω και γω μηνες να δω τα σκυλια αφου μενουν στο πατρικο μου,το αποκλειω σχεδον..το θεμα ειναι να μην ειναι ανεξελεγκτα επιθετικο προς αλλους ανθρωπους και ζωα γιατι αυτο θα ειναι προβλημα..Τωρα μεγαλη πειρα απο εκπαιδευση δεν εχω αλλα , με επιφυλαξη.., σου προτεινω μεγαλες βολτες με το σκυλο ελεγχομενο σε μερη που εχει κοσμο και στο σπιτι περιορισμο σε crate οταν εχεις κοσμο,να το βαζεις πριν την επισκεψη και οχι σαν τιμωρια αν αγριευει στους επισκεπτες..και επιμονη στις βασικες εντολες..Υπαρχει και φορουμ ελληνικο ειδικα για τη ρατσα,ρωτα και εκει ,θα ειναι πιο εμπειροι να σε κατατοπισουν..
Αν εννοεις ενα που υπαρχει στο fb ειναι πολυ κακο σε θεμα επικοινωνιας, καταρχην η διαχειριστρια μιλαει πολυ ασχημα και χωρις λογο σε πολυ κοσμο και εχω σταματησει να γραφω εκει...και γνκ υπαρχει μια αισθηση οτι ο καθενας ειναι ετοιμος να την πει στον αλλον με το παραμικρο και να τον προσβαλει και οχι να τον βοηθησει...εγω προσωπικα εχω μαθει αλλιως με το aquatek που μπαινω εδω και πεντε χρονια περιπου και ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε επικοινωνια και προθυμοτητα στην βοηθεια καποιου που την χρειαζεται.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κωστας Malawi Εμφάνιση μηνυμάτων
τα σκυλια ξερουν πολυ καλα που μπορουν να επιβληθούν.θα πρεπει να εισαι ετοιμος να την κανεις καλα ανα πασα στιγμη μεχρι που να καταλαβει ποιος ειναι ο αρχηγος.ακομα κι αν προσπαθησει να σε δαγκωσει δεν πρεπει να το βαλεις κατω.
ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα πρεπει να το κανεις.εχω Ελληνικο ποιμενικο (πολυ δυσκολοι χαρακτηρες) και οταν πλησιασω στο πιατο του κανει πισω και μου αφηνει το χωρο ελευθερο.αν πλησιασει αλλος θα τον κοψει στα δυο.ειναι καθαρα θεμα επικοινωνίας.
Εμενα εχει τυχει να μου αγριεψει οταν παω κοντα στο φαι....στο μονο που μπορω να πω οτι εχω επιτυχια 100% ειναι οταν της βαζω φαγητο και αν δεν της δωσω εντολη να παει να φαει δεν το πλησιαζει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Yo13 : 27-01-17 στις 00:19 Αιτία: Automerged Doublepost
 
Page generated in 0,01481 seconds with 11 queries