Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 04-09-16, 19:17
Το avatar του χρήστη alan boy
alan boy Ο χρήστης alan boy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-06-2006
Περιοχή: Ανδρος κυκλαδες
Μηνύματα: 1.548
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων

Τώρα τι έχεις στο μυαλό σου για επόμενο βήμα ?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas82 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλή αρχή και από εμένα , ωραία δουλειά φίλε (Αλαν?)
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leonardos Εμφάνιση μηνυμάτων
καλη αρχη στα αλατια σου ευχομαι!!!
δωσε λιγο βαση στον εξοπλησμο και απο κει και περα δεν εχεις να φοβιθεις τπτ!!!!
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.
Εχτές έριξα special blend και θα περιμένω κάνα μήνα ακολουθώντας τις δώσεις μέχρι να γίνει ο κύκλος και να στρώσουν οι τιμές. Δυστυχώς μετά από αυτό που έπαθα με το 120αλιτρο ενυδρείο με την άλγη που μάλλον την πήρα από τη θάλασσα και μου έπνιξε όλο το ενυδρείο, αποφάσισα αλλαγές νερού μόνο με αγοραστο αλάτι. Πήρα 24κιλα tropic marine pro και έχω και από παλιά αλλά 30κιλα αλάτι aqualiht. Από αυτό έβαλα 8.400γρμ σε νερό οσμοσης και μου έδωσε αλατοτητα 1020.πρεπει να την ανεβάσω στο 1025.
Τον εξοπλισμό όταν στρώσει αυτό το ενυδρείο θα τον βγάλω από το 120λιτρο και θα τον καθαρίσω με ξύδι .
Έχω κάποιες εφυλιες και κάποια άλλα κοράλια lps τα οποία όσο μπορώ θα καθαρίσω και τα μεταφέρω και αυτά. Όπως επίσης και τα ψάρια.
Από εξοπλισμό είχα μια οσμοση με προ φιλτρα φυσίγγια. Αλλά αγόρασα μια full size 10" 3 στάδιων της ro-man από αγγελία με DI .απο εβδομάδα θα έρθει.
Επίσης στο φως θα χρειαστώ ακόμα μια λάμπα 1χ39 για να πάω στα 117βατ.νομιζω για μαλακά κοράλια είναι οκ.
Τα υπόλοιπα τα έχω.και δοσομετρικη και Αυτ. Αναπλήρωση.
Α κάνω και μια σκέψη να δώσω τη μια από τις 2 jebao rw4 και να πάρω μια rw8.
__________________
Elta Reef Andros
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01474 seconds with 11 queries