Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 04-03-16, 11:04
gregkn73 Ο χρήστης gregkn73 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2013
Περιοχή: komotini
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aliens- Εμφάνιση μηνυμάτων
1) Και εγώ έχω ένα βαρέλι με νούφαρα και κουνουπόψαρα χωρίς φίλτρανση και συνέχεια πολλαπλασιάζονται. Δεν θα έδινα όμως σε κανέναν συμβουλές για το πως θα μεγαλώσει ΚΟΙ, γατιά . σκυλιά κτλ σύμφωνα με την προσωπική μου εμπειρία πάνω στα κουνουπόψαρα.

2) Η λίμνη του φίλου σου είναι στην Αθήνα? Αν ναι, να του δανείσω μια αεραντλία και βάζω στοίχημα ότι θα δει διαφορετική συμπεριφορά στα ΚΟΙ του (αλλά και στο νερό ) Το ότι έχουν καταφέρει να επιζήσουν τα ΚΟΙ σε αυτές τις συνθήκες δεν είναι ο κανόνας. Μήπως είναι η εξαίρεση?

Υ.Γ. Για τα ΚΟΙ υπάρχουν κάποιοι "κανόνες", πόσα ΚΟΙ ανά λίτρα, ποιο το ιδανικό βάθος, τι κυκλοφοριτή κτλ. Αν ψάξεις στο φόρουμ και στο ίντερνετ η βιβλιογραφία είναι μεγάλη. Δεν είδα ποτέ τις δικές σου προτάσεις. Τι προτείνεις? Πόσα φυτά ανα ΚΟΙ κτλ ?Από τα συμφραζόμενά σου καταλαβαίνω ότι σε ένα εμβαδόν 5 τ.μ. κάποιος θα μπορούσε να έχει 10.000λτ λίμνη με δυνατή φίλτρανση, αλλά εσύ του προτείνεις 500λτ λίμνη μόνο με φυσική φίλτρανση ?
Ειναι δυνατον Να προτεινω 10εκ βαθος; 60εκ ομως θεωρω οτι ειναι καλα! Οποτε σε 5μ2 2500-3000λιτρα με την "συνταγη" που περιεγραψα ειναι μια χαρα!

Βαρια φυτεμενη λιμνη νομιζω καταλαβαινει ο καθενας τι ειναι.....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01460 seconds with 11 queries