Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 13-12-15, 14:15
Το avatar του χρήστη Michali[s]
Michali[s] Ο χρήστης Michali[s] δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-09-2013
Περιοχή: Athina - Glyfada
Μηνύματα: 274
Προεπιλογή

Μετα την προτροπη του tsala να ξεκινησω καινουριο thread, βρηκα δυο ελληνικα φορουμ για το ατμισμα και ξεκινησα διαβασμα. Ε εκει μπερδευτηκα περισσοτερο! Στα περισσοτερα εισαγωγικα threads ενω το αρθρο ελεγε οτι ο νεος χρηστης δεν χρειαζετε να δωσει πολλα λεφτα για να ξεκινησει, σε sites ελληνικα και μη, οι τιμες λενε αλλη ιστορια. Μπηκα πριν λιγο στο φορουμ με σκοπο να ξεκινησω καινουριο thread. Και βρηκα την απαντηση σου Βασιλη ( Μιχαλης, χαρηκα ). Βοηθησες και με το παραπανω, σε ευχαριστω πολυ.

Βρηκα χτες διαφορα starter kits απο 18 ευρω. Ευθεως αναλογη φιλοσοφια με το ενυδρειο οποτε αποφασισα οτι ειναι πεταμενα λεφτα. Επειδη καπνιζω κοντα στα 80 90 ευρω το μηνα ειπα να κινηθω καπου εκει. Ο ατμοποιητης που προτεινεις ειδα οτι ειναι αγαπημενος πολλων οποτε τον κραταω. Η ενσταση μου ειναι στο Mod. Και εξηγω. Θελω να ξεκινησω το η.τ ωστε να κοψω το καπνισμα. Τελειως. Αν μπλεξω με Mod, μπαταριες και drippers εχω την εντυπωση πως εκει πια το η.τ σταματαει να ειναι μεταβατικο σταδιο και αρχιζει να γινετε χομπι που κρατας μαζι σου. Οποτε λεω να το κρατησω οσο πιο απλο γινετε και να παω σε 2 μπαταριες κανονικες - τυπου pen (αν το λεω σωστα)- στα 1000-1300 mah και οχι σε καποιο Mod. Εαν στην πορεια δω οτι το αφηνω δυσκολα τοτε οκ.. περναω εκει.
Το σετακι των 5 αντιστασεων Aspire Nautilus BVC Coil τα εχει στο λινκ κοντα στα 4 ευρω. Γιατι τοση μεγαλη διαφορα με τα 15 που αναφερεις? Εχω βρει λαθος αντιστασεις/κεφαλες?

Κατι αλλο που με απασχολει ειναι η τοποθεσια. Εννοω οτι κατω απο το σπιτι μου εχει μαγαζι Nobacco. Να προτιμησω κατι απο εκει μονο και μονο επειδη ειναι διπλα μου ή ειναι αδιαφορο τελειως οποτε να παρω διαδικτυακα?

--------
Επισης, ομολογω οτι το Mod δεν το σκεφτομαι ιδιαιτερα γιατι με ψιλοαγχωνει το γεγονος οτι οι μπαταριες ειναι σχεδον σαν να βγηκαν απο λαπτοπ ( εννοω γαιδουρια ).
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01585 seconds with 11 queries