Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 12-03-16, 15:17
nikos9944 Ο χρήστης nikos9944 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-03-2016
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλως ηρθες.
Ολα ξεκινανε απο το ποιο ψαρι σου αρεσει να βλεπεις περισσοτερο απο ολα τα αλλα, και φυσικα να μπορει να μπει στο ενυδρειο που διαθετεις.
Αν δεν σε ενδιαφερει καποιο ειδος και απλα σκεφτεσαι ενα συγκεκριμενο aquascape (στησιμο/θεαμα), πχ σου αρεσει το ενυδρειο με φυτα και ψαρακια που πηγαινοερχονται ή το ενυδρειο με πετρες και ψαρια με χαρακτηρα, ή το ευκολο ενυδρειο χωρις απαιτησεις στη συντηρηση (να μη θελει "φτιαξιμο"το νερο, να κανει δλδ το νερο της βρυσης σου, λιπασματα, μπουκαλες) κλπ.
Μετα, πανω σε αυτο, προετοιμαζουμε το ενυδρειο αναλογα.
Το εχεις βρει?
Επειδη διαβασα οτι δεν ταιριαζουν ολα τα ψαρια μεταξυ τους τι επιλογες εχω οσο αναφορα το γλυκο νερο?θα ηθελα να εχω αν γινεται παραπανω απο ενα ειδος.δεν με αποσχολει αν θελει φροντιδα.Θα ηθελα να βαλω κ καποια ευκολα φυτα.Για αρχη τουλαχιστον δεν θα ηθελα κατι extreme τουλαχιστον μεχρι να μαθω 5-10 βασικα πραγματα
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tyrinthos Εμφάνιση μηνυμάτων
κοιτα το 2213 δεν κανει σε 380 λιτρα για κανενα λογο.αν θες μπορεις να το βαλεις αγγελια και να κοιταξεις κατι μεγαλυτερο.σιγουρα κατι πανω απο 1000 λιτρα την ωρα.
επισης γλυκου νερου ειναι πολυ αοριστο.δεν εχεις κατι συγκεκριμενο?
θες φυτεμενο?θες με πετρες?πες περιπου τι σου αρεσει για να ξερουμε τι λεμε.
Δεν εχω κατι συγκεκριμενο.καποιες φωτο που ειδα μου αρεσαν κορμοι ξυλου κ φυτα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikos9944 : 12-03-16 στις 15:17 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01671 seconds with 11 queries