Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 25-09-11, 20:23
africano Ο χρήστης africano δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-09-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν νομιζω να ηταν ακατονοητο το ποστ μου.
Διαφωνησα στα γραφομενα σου οτι
α) ο ορος υβριδισμος δεν ειναι (σε ελευθερη μεταφραση) αξιος να μελεταται ή να λαμβανεται σοβαρα υποψιν,
(Εδω γραφονται τα ειδη του και αλλες πληροφοριες http://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_%28biology%29)
β) αυτοι που τον λαμβανουν υποψιν τους, ειναι κομπλεξικοι ανθρωποι.

Παραθετω το ποστ που διαφωνησα

Οπα χαθηκαμε στην μεταφραση... δεν καταλαβες τι ειπα... ειπα οτι ο "κακος" υβριδισμος δεν υπαρχει...κοινος θεση μου ειναι οτι ο υβριδισμος ειναι κατι φυσιολογικο ... οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ μου για τα ζωα πχ το αρσενικο σκυλι να παει με ενα αλλο αρσενικο ειναι φυσιολογικο για μας τους ανθρωπους δεν ειναι... οπως και για το ψαρι να αναπαχθει "υβριδικα" ειναι φυσιλογικο ... αυτο ειπα..οχι οτι δεν υπαρχει η εννοια του υβριδισμου για να μου βαλεις το λινκ στο wikipedia.org... ελεος!!!

Αντιθετως οπως θα ειδες για να αποδειξω ποσο φυσιολογικη διαδικασια ειναι ο υβριδισμος ανεβασα μελετες που αποδεικνειουν οτι τα χιλιαδες ειδη στη λιμνη οφειλονται σε τεραστιο βαθμο στον υβριδισμο...
-------------------------
@ panos-alex/polis

καλα ολα αυτα που λες αλλα θα ειχαν ιδιαιτερη βαρυτητα στη συζητησή μας αν συνοδευοντουσαν και απο αντιστοιχα επιστημονικα στοιχεια... τωρα το να ξαναανεβαζεις την απαντηση σου 2-3 φορες... συγνωμη αλλα δεν με πειθει...

Βαλε μια εστω μελετη που να αναφερει οτι στη φυση ισχυουν αλλες διαδικασιες και οτι τα υβριδια περανε αλλα τεστ για να γινουν κομματι της λιμνης και ευχαριστως να το συζητησουμε... εως τωρα παντως υπαρχουν οι μελετες που ανεβασα και καθε αλλο παρα αυτα που λες αποδεικνειουν...

Τωρα θα μου πεις οτι και στο θεο πιστευεις και δεν ζητας αποδειξη... οποτε τοτε..παω πασο...!!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από africano
Και για να το πω πιο απλα πιστευω οτι αν βαλει καποιος 1000 afra και ενα μονο θυληκο metriaclima σε μια δεξαμενη 100.000 λιτρων ή αν θελετε σε ενα κλειστο κολπο της λιμνης... ε τοτε συμφωνα με τις μελετες συντομα θα εχει ενα πορτοκαλι ψαρακι με καθετες μαυρες γραμμες και μια ασπρη ριγα στα ραχιαιο....

και να γινει θα ειναι επειδη το εξαναγκασες εσυ. στη φυση αυτος ο συνδυασμος μπορει να μη συνεβαινε για χιλιαδες χρονια η και ποτε...και πολυ περισσοτερο μερικα τυχαια υβριδια μπορει να ηταν καταδικασμενα και η μορφη που εσυ παραγεις στη φυση...να μην ηταν ποτε περαστικη απο τον πλανητη γη.

ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΤΙΣ ΜΕΛΕΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΑ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ.... για την λιμνη malawi ισως αυτα που λες να ισχυουν γενικα στη φυση...οχι στη λιμνη ομως...



ΦΙΛΕ ΠΑΝΟ,

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ

Τελος σε καμια περιπτωση δεν λεω οτι θα πρεπει κανεις μας να κανει πειραματα ή να κανει τον θεο και να δημιουργησει υβριδια οπως κανουν οι breeders του εξωτερικου... και σαφεστατα ειμαι ενάντια των φαινωμενων αυτων... !!!!!!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΘΕΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΥΜΕ......ΤΕΛΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη africano : 25-09-11 στις 20:23 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02043 seconds with 11 queries