Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 05-10-08, 15:47
Το avatar του χρήστη octania246
octania246 Ο χρήστης octania246 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-05-2007
Περιοχή: salonica
Μηνύματα: 444
Προεπιλογή

o γενικος κανονας ειναι οσο πιο μεγαλο τοσο πιο καλα.αυτο ειναι το μονο σιγουρο οταν μιλαμε για malawi.απο εκει και μετα ομως παντα υπαρχουν οι εξαιρεσεις που ομως δεν κανουν τον κανονα.
τι .το κυνηγητο ηταν μεγαλο οντως ενας μονο κυριαρχος ολο το ενυδρειο με πετρες χωρις κενο για αμμο-παιδιαρισματα και παρολαυτα ειχα και μια γεννα και ποτε δεν εχασα κανενα ψαρι απο στρες η απο σκοτωμα το αρσενικου.βγηκαν απο εκει και μπηκαν σε ενα 200αλιτρο μονα τους του 1 μετρου.τα ιδια σκηνικα παλι.σαν να μην αλλαξε τιποτα.απλα εχουν 40 ποντους(το αλλο ειχε μηκος 60) να τρεχουν περισσοτερο.
μαζι με τα cynotillapia μπαινει και ενα χαρεμι labido.
σαν να μην τρεχει τιποτα.ο καθενας κυνηγαει το δικο του για δικους του λογους.ο αρσενικος labido εχει πιασει μια θυληκια και την εχει ρημαξει στο κυνηγητο.οχι για ζευγαρωμα.σπασμενα φτερα φαγωμενη ουρα.την εβγαλα 2 φορες σε καραντινα συνηρθε και τις 2 ξανα παλι στο ενυδρειο και παλι τα ιδια.μονο με αυτη.τωρα εχω αναγκαστη και εχω τον αρσενικο μονο του σε αλλο 200αρι(αρχοντας)αλλα δεν εχει με τη να σκοτωσει την ωρα του.
φυσικα ολα τα παραπανω θα ηταν πολυ καλυτερα αν υπηρχε ενα ενυδρειο 300αρι-400αρι.απο εκει και μετα ομως απο οτι εχω δει προσωπικα απο τα 3 ενυδρεια με κιχλιδες που εχω οτι ειναι και θεμα συνδυασμου ψαριων-θεμα aquascape-θεμα οτι αν ενα ψαρι σου βγει υπερβολικα επιθετικο βγηκε και δεν αλλαζει.οτι και αν εχεις-κανει οσο μεγαλο και αν ειναι το ενυδρειο.
ολα αυτα καθαρα προσωπικη εμπειρια χωρις να σημαινει οτι ειναι και σωστα.
__________________

Malawi biotope.....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01433 seconds with 11 queries