Θέμα: TANGANYIKA
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 17-12-07, 20:42
WILD_RIDER Ο χρήστης WILD_RIDER δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2007
Περιοχή: .
Μηνύματα: 160
Προεπιλογή

Καλησπέρα κι από εδώ φίλε Octania246

Αν και σε εικαστικά θέματα ..... περί ορέξεως ουρείς λόγος το οποίο εκ του χαρακτήρα μου προσπαθώ να τηρώ σεβόμενος τις καλές προσπάθειες των φίλων ακουαριστών θα σου πω ότι .........

Εμένα πραγματικά μου αρέσει το όλο design και μάλιστα παραδέχτηκα ότι την ιδέα για τα βότσαλα την πήρα από σένα. Και η άμμος σου μου αρέσει γιατι είναι λευκή και «μεγαλώνει» το ενυδρείο. Και ο συνολικός συνδυασμός βότσαλα - άμμος - κελύφη μου αρέσει πολύ. Μια και μιλάμε όμως για εικαστικό θέμα αν επρόκειτο να βρω κάποιο σημείο προς βελτίωση (θα πρότεινα χωρίς όμως να επιμένω διότι μου αρέσει - και δεν είναι στο χαρακτήρα μου να λιθοβολώ) θα εστίαζα στο backgroundδιότι παρόλο που είναι πολύ όμορφο είναι αρκετά σκούρο με αποτέλεσμα να «μικραίνει» το ενυδρείο και το βάθος του. Παράλληλα θα σου πω ότι γενικότερα είμαι κατά των εσωτερικών backgroundsδιότι, όντας μέσα στο νερό, με τον καιρό χαλάνε και δείχνουν άσχημα και μετά πρέπει να ξεστήσουμε το ενυδρείο για να τα αντικαταστήσουμε. Θα προτιμούσα λοιπόν ένα καλό εξωτερικό background σε όποιο σχέδιο κρίνεις εσύ ότι σου αρέσει καλύτερα ή ότι ταιριάζει με αυτό που θέλεις να αποδώσεις. Αν όμως δεν σε ενοχλεί να το ξεστήσεις κάποτε για να το αλλάξεις τότε θα σου πω κάπου (δεν θυμάμαι αν ήταν εδώ ή στο Aquazone) είχα δει ότι ένας φίλος που έβαλε βότσαλα σαν τα δικά μας και άμμο στο χρώμα της δικής σου αλλά, επειδή είχε ένα τοίχο από πίσω με τεχνητή πέτρα χρώματος κρεμ-καφέ με λευκούς αρμούς, δεν έβαλε καθόλου backgroundκαι το αποτέλεσμα εκτός από πάρα πολύ όμορφο προσέδιδε και βάθος στο ενυδρείο. Μάλιστα είχε βάλει και ρίζες Μοπάνι και μερικά εύκολα φυτάκια και το όλο σύνολο ήταν ΑΨΟΓΟ.

Και πάλι θα σου τονίσω όμως ότι το ενυδρείο σου μου αρέσει πολύ και θα σε συγχαρώ για την προσπάθεια σου ………
-------------------------
περί ορέξεως ουδείς λόγος ηθελα να πω συγνώμη παιδια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WILD_RIDER : 17-12-07 στις 20:42 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01616 seconds with 11 queries