Θέμα: Discus Project
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 18-04-07, 12:59
Το avatar του χρήστη ΧρήστοςΠ
ΧρήστοςΠ Ο χρήστης ΧρήστοςΠ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.305
Προεπιλογή Discus Project

Καλησπέρα στην παρέα ,

Λόγω ότι διαμορφώνω έναν υμιυπόγειο χώρο 40 τμ για την πάρτι μου μακριά από γυναίκες και παιδιά ( είμαι πολύ τυχερός και χαρούμενος) έχω αρχίσει τον σχεδιασμό τις μιας πλευράς του χώρου για να φιλοξενηθούν ενυδρεία . Αυτή τι στιγμή έχω μιλήσει με τον ηλεκτολόγο για να μου φέρει πίνακα στον χώρο και μέσα στην εβδομάδα θα μιλήσω και με κάποιον υδραυλικό για τις σωληνώσεις παροχής νερού αλλά και αποχέτευσης . Το Ενυδρείο που θέλω να φτιάξω είναι για Δίσκους με διαστάσεις 150*60*75=675 λίτρα . Περνώντας από τον σύλλογο το Σάββατο και μιλώντας με τον Γιάννη μου πρότεινε να σκεφτώ και την λύση του sumpπου έχει και αυτός στο δισκοενυδρείο του .Δυστυχώς λόγω που είχα μαζί μου ένα από τα τριβόλια μου ( γιο μου ) δεν είχαμε την δυνατότητα να πούμε περισσότερες λεπτομέρειες.
Έχω διαβάσει στο Forumσχεδόν όλα τα postsγια το sump και τα πλεονεκτήματα του και τα λίγα μειονεκτήματα που έχει αλλά τολμώ να ομολογήσω ότι δεν βρήκα κάπου ξεκάθαρα για το αν το sumpκάνει για δισκοενυδρεία ή όχι και πως επιλύονται τυχόν προβλήματα ρύθμισης του PH( έχω διαβάσει όλα τα postsπου αφορούν τους δίσκους στο forumκαι δεν βρήκα κάτι ) .
Οποιαδήποτε άποψη και βοήθεια από μέρους σας θα μου ήταν πολύ χρήσιμη και θα με βοηθούσε πολύ να ξεκαθαρίσω τα πράγματα. Στο μέλλον θα χρησιμοποιήσω αυτό το postγια την πορεία του όλου project .

Φιλικά
Χρήστος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01658 seconds with 11 queries