Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 20-08-14, 11:32
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bouboulas Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειάς τα χέρια σου αδελφέ !!!!
Σε βρίσκω ελλιπή σε εργαλεία. Πάρε ένα εργαλείο τύπου dremel με τα κολοκύθια του. Θα σου λύσει τα χέρια σε χιλιάδες δουλειές. Επίσης και ένα φτηνό σεγάκι για να μην παιδεύεσαι με πριόνια κτλ. Πάρε για το δισκοπρίονο ένα δίσκο σαν αυτό http://www.ebay.com/itm/BLACK-DECKER...item4aa8139b6a Και πριν κόψεις, ψέκαζε τον με λίγο αντισκουριακό WB 40. Δίνει πολύ καλό φινίρισμα στο κόψιμο του ακριλικού.
Σταμάτη για το dremel δεν έχεις άδικο, κάποια στιγμή θα το πάααααααααααρω, προς το παρόν με αυτά που έχω.
Για τον δίσκο κάποιον παρόμοιο της Bosch έχω, δεν θυμάμαι ακριβώς τις λεπτομέρειες, αλλά νομίζω πως εκτός από τον ειδικό δίσκο για πλέξι , για τέτοιες δουλειές πολύ καλός θα είναι ένας δίσκος για αλουμίνια.
Στο σημείο που είδες το πριονάκι δεν γινότανε με σέγα (λες να μην έχω σεγα ) γιατι δεν υπήρχε το προστατευτικό αυτοκόλητο και θα μου έκανε γρατσουνιες στο πλεξι και με τη δύναμη που έχει μπορεί και να έσπαγε το πλεξι (όπως και ράγισε σε ένα σημείο). Για τέτοιες δουλειές με μεγάλα και παράξενα κοψίματα με βολεύει πολύ ο ψιλός τροχός, κόβει πολύ ωραία αρκει να προσέχεις, για τι αν ξεφύγει τα πήρε όλα μπάλα
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsala Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτα ειναι!!!
αντε μην καθεσαι! να βλεπω κατασκευες!!
Κατασκευές θες ε

Πάρε τα σκαφάκια



Κόλλησα και τα led



και το απόγευμα αφου τελειώσω με το φίλτρο άνθρακα (ήρθε) μπορεί να έχω και φως στο ενυδρείο
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης : 27-03-17 στις 14:14 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01716 seconds with 11 queries