Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 20-07-08, 14:49
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ωραία μάλλον θα ακόλουθησω την συμβουλή σου με το ζευγάρι gurami και το κοπάδι rasbora. Και πες μου αν είναι αν μπορώ να βάλω έστω και άλλο ένα είδος και ποιο(κάποιο μικρό κοπαδακι ακόμαη κάποιο ζευγάρι). Όσο για τι διακόσμηση εννοείτε πως τα πιθάρια και τα καράβια θα φύγουν αλλά δεν ξέρω που να βρω μια ρίζα και μερικές πέτρες γιατί από τι διάβασα εδώ δεν κάνουν όλα για ενυδρεία. Τέλος εννοείτε επίσης πως θέλω να βάλω αρκετά φυτά τα οποία επίσης ψάχνω να είναι εύκολα χωρίς να χρειαστεί να πάρω πρόσθετο εξοπλισμό προς το παρόν.
Δυο ερωτήσεις ακόμα για σένα. Δες τις Φώτο το φίλτρο να το βάλω στο πλάι? Και όταν ξεκινήσω την αλλαγή να κρατήσω το νερό να μην χαλάσω το βιότοπο η να τα κάνω πάλι όλα από την αρχή ?
Tο φιλτρο αν μετακινειται ευκολα ,ναι βαλτο στο πλαι οπου θα μπορεις να το κρυψεις ευκολα στο μελλον με μια συσταδα φυτων.
Την δευτερη ερωτηση δεν την καταλαβα. Το νερο ποιο; του ενυδρειου;Ακομα και να ξεστησεις ολο το ενυδρειο, το 50% του νερου πρεπει να το κρατησεις για να διατηρησεις την βιολογια (και οχι τον βιοτοπο). Για να αλλαξεις θεση στο φιλτρο δεν χρειαζεται να αλλαξεις ολο το νερο! Εκτος και αν το φιλτρο ειναι κολλημενο στο τζαμι (δεν το ξερω το συγκεκριμενο ενυδρειο).Σκεψου και τη λυση του εξωτερικου φιλτρου που για μενα ειναι και η καλυτερη.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01484 seconds with 11 queries