Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 23-06-10, 17:10
Το avatar του χρήστη Geovai
Geovai Ο χρήστης Geovai δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-06-2010
Περιοχή: Περιστερι Αττικης
Μηνύματα: 385
Smile

Φίλε μου exelix οι λόγοι που δεν έκανα πατέντα στο καπάκι είναι πρώτον καλαισθησιας, ασφαλείας (τα φοβαμε λίγο τα καλοδια κοντά στο νερό), οικονομικοί(επρεπε να βάλω στεγανά ακροφισια τα οποία κάτω 15 ευρώ δεν βρήκα οπότε θα μου πηγενε 30 ευρώ μόνο για ακροφυσια), εργονομικα είναι καλύτερα(κάνω ότι δηποτε χωρίς να έχω τις λάμπες μες τα χέρια μου)
μπορεί να έκανα βλακεία, απλα επειδή ξυλουργος κ πλεξιγκλας είναι γνωστοί μου το εκμεταλευτικα κ εκανα μια πιο λίγο οικονομική και ασφαλής πατέντα (πιστεύω)!!


Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες και την βοήθεια σας, γιατί δεν περίμενα ότι το σπορ είναι τόσο δύσκολο κ επειδή μου αρέσει ο υδάτινο κόσμος και τα δύσκολα έχω κολλήσει άσχημα!! Αλλά το αποτέλεσμα πιστεύω θα με ανταμοιψει κάποια στιγμή όσο και αν κουραστω και ξοδευτω!!
-------------------------
Λοιπόν έχουμε και λεμε!!
τοποθετησα εναν ανακλαστηρα στην μια λαμπα απο οπου εφευγε το περισσοτερο φως, αλλα θεαματικη βελτιωση δεν ειδα! προς το παρον δεν με απασχολει γιατι αλλωστε εχω μονο Anubia, αλλα την λυση την βρηκα και μολις μπορεσω θα το διορθωσω.

όσο για την Anubia το ανθος επεσε σημερα και εκοψα το κοτσανι της για να μην προχωρησει το σαπισμα. την αφερεσα απο το χαλικι αλλα επειδη δεν εχω καπιο βραχακι η ξυλο τωρα προσ το παρον φυτεψα μεσα στο χαλικι ελαχιστα τα ριζιδια ισα ισα να κρατιεται και το υπολοιπο ελευθερο. Αφαιρεσα και τον γυαλοβαμβακα που ηταν οι ριζες, αλλα μερικα υπολοίματα εμειναν αναμεσα στις μικρεσ ριζες και δεν το πεδεπσα περισσοτερο για να μην τις πληγωσω.(αν ξερετε καποιο αποτελεσματικο τροπο να αφαιρεθει ολος ο γυαλοβαμβακας απο τις ρίζες πειτε μου)

Θελω να ρωτησω κατι τελευταιο (προς το παρον, γιατι ως νεοι πριζουμε τους παλιους με ερωτησεις!!

οταν αναταρασω λιγο το χαλικι ή οταν το καθαριζω σηκωνετε μια σκονη σαν ασπρο χιονι το οποιο ουτε η αποχη δεν μπορει να το μαζεψει! είναι φυσιολογικο αν οχι τι φτεει και τι μπορω να κανω?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Geovai : 23-06-10 στις 17:10 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01560 seconds with 11 queries