Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 28-09-03, 12:16
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Obelix
Ο Angelfish το έχει σε ένα 40 εσύ σε τι ενυδρείο το έχεις(είχες) το τερατακι σου;
Μήπως το δικό σου έχει περισσότερη επιφάνεια να <<δουλέψει>>;
Όντως το δικό μου ενυδρείο είναι μεγαλύτερο (100Lt), αλλά δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο αυτό.
Αν ήταν έτσι, δεν θα χρειαζόταν να καθαρίζω τα τζάμια.
Δεν τον αγόρασα γιατί θα μου έκανε "λαμπίκο" το ενυδρείο, αλλά γιατί μου άρεσε πολύ σαν ψαράκι.
Και λέγοντας συμπλήρωμα διατροφής, εννοώ να λάβει το ψάρι 2-3 extra συστατικά (ίσως και γι΄αυτό τον λόγο έχει γίνει τόσο όμορφο).
Για να το εξηγήσω αυτό που λέω, θα σου πω το εξής:
Τα πλακοστομάκια ήταν 2 και αγοράστηκαν την ίδια μερα από το ίδιο ενυδρείο και βέβαια στο ίδιο μεγεθός.
Το ένα το κράτησα εγώ και το δεύτερο ο Pokou.
σημειωτέον ότι το ενυδρείο του Pokou, ανέκαθεν είχε περισσότερη άλγη από το δικό μου και ότι πρίν από 6 μήνες (περίπου) το ενυδρείο "πήγε" στα 350 λίτρα.....εκεί να δεις επιφάνεια χε,χε.
Δηλαδή η μόνη βασική διαφορά ήταν ότι εγώ το τάιζα πιό "συχνά" με "ταμπλετίτσες" ενώ ο Pokou, πολύ σπάνια, για να μην πω καθόλου χα,χα,χα
Το ψαράκι μου είναι μεγαλύτερο από το αδερφάκι του, τουλάχιστον κατά 1/3 και από πολύ νωρίς είχε φτιάξει πολύ ωραία πτερύγια (και ναί, ακόμα τα έχει).
Υποσημείωση: Χρησιμοποιώ το "Spirulina Discs" της εταιρείας Wardley και τί δεν έχει μέσα !!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01467 seconds with 11 queries