Θέμα: HC "cuba" emersed
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 06-09-10, 19:38
Το avatar του χρήστη AQUA PURA
AQUA PURA Ο χρήστης AQUA PURA δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 28-02-2007
Περιοχή: Αθήνα, Ν.Ιωνία
Μηνύματα: 692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Περιμενουμε το αρθρακι οταν βρεις ευκαιρια.
Σε λίγες μέρες θα τα εχω έτοιμο…

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stefan0s Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξεφεύγω απο το θέμα αλλα οι εφαρμογές των γεωπονικών μεθόδων σου μας ταξιδεύουν.
Προχτές ξεκίνησα μια εφαρμογή της υδροπονικής μεθόδου (java moss) με υπ'οστρωμα περλίτη και για να αποφύγω τα λιπάσματα και την περίοδο προσαρμογής απλά χρησιμοποιώ νερό απο το ενυδρείο.
Το αν θα δουλέψει δεν το ξέρω.
Καλή αρχή φίλε Στέφανε το java moss είναι από τα πιο εύκολα φυτά με μεγάλες αντοχές…είτε εντός είτε εκτός νερού…επειδή δεν κατάλαβα καλά έχεις βάλει μόνο περλίτη? και απλά προσθέτεις νερό από το ενυδρείο? Σε μία καλλιέργεια που έχω κάνει πάει πολύ καλά και με σκέτο τυρφόχωμα…δεν έχει πολλές απαιτήσεις…ορίστε και μια photo…




Τα αποτελέσματα που θα έχει η καλλιέργεια σου και εγώ δεν τα γνωρίζω αλλα ο περλίτης είναι ιδανικός για ανάμειξη με χώμα πχ. τυρφόχωμα έχει αποτελέσματα περισσότερο για stem plants και γενικά σε φυτά που έχουν μεγάλες ρίζες …πάντως δες τα αποτελέσματα και ενημέρωσε μας..


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnsin Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπραβω πολυ καλη δουλεια Θα χρειαστω στο αλλο ενυδρειο που φτιαχνω καμια 10ρια Γλαστρακια (σαν αυτα του εμπορείου) μου πουλάς.
Καλησπέρα φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ…πριν λίγο καιρό είχα βγάλει 2 αγγελίες... αυτή την στιγμή δεν έχω κάποια ποσότητα διαθέσιμη …ότι άλλο θέλεις σε πμ
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01496 seconds with 11 queries