Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 17-11-13, 22:51
dimitrisfz1 Ο χρήστης dimitrisfz1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-03-2013
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ-ΠΡΕΒΕΖΑ
Μηνύματα: 307
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nendosstelios Εμφάνιση μηνυμάτων
ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΦΊΛΤΡΟ
Το φίλτρο κατασκευάστηκε από εμένα μετά από ώρες ψάξιμο σε ίντερνετ για να καταλήξω σε αυτό που βλέπετε χρειάστηκαν 2 φύλα νοβοπαν θαλάσσης {μου είπαν ότι το ρώσικο είναι η καλύτερη
ποιότητα που υπάρχει σήμερα στην Ελλάδα}, σιλικόνη για τα ενσωματώμα και ανοξείδωτες βίδες
3 βάνες αποστράγγισης μια σε κάθε διαμέρισμα .
Για μεγαλύτερη ασφάλεια από διαροές περάστηκε μετά από το μοντάρισμα και μερικά χεριά βερνίκι πέτρας .
Τώρα γιατί κατέληξα σε αυτό τον τρόπο φιλτραρισματος
πρώτον ήθελα ενα φίλτρο που να μην μπουκώνει και να μην κόβει τα λίτρα από την αντλία
{όσοι έχουν βαρέλια για φίλτρο καταλαβαίνουν τι εννοώ}
να καθαρίζεται εύκολα και όταν καθαρίζεται να μην πέφτουν υπολείμματα στην λίμνη
να έχει χωρητικότητα μεγάλη
Εύκολη πρόσβαση για οπτικό έλεγχο
να είναι ψηλότερα από την λίμνη για να δημιουργήσω ένα κατακτητή ώστε να οξυγονώνεται το νερό από τον καταρράκτη {παρεπιπτοντως στον ένα σωλήνα δημιούργησα το σύστημα ventoyri για μεγαλύτερη οξυγόνωση και πραγματικά βλέπεις τις φυσαλίδες}
να υπάρχει χώρος για ακτινοβολία με uv σύστημα σε μια άλλη παρουσίαση όταν το ολοκληρώσω
μερικες φωτογραφιες
φιλε μου θα σε στεναχωρησω αλλα το ρωσικο κοντρα πλακε θαλασης ειναι για πεταμα!ψαξε να βρεις "Μουρικης".το εχουν ολοι!ειναι το καλυτερο αλλα και αρκετα ακριβοτερο!ξερω απο κοντρα πλακε καθως ο πατερας μου κατασκευαζε καικια και ενας καλος μου φιλος ειναι ναυπηγος και τα εχει φαει με το κουταλι!προσφατα αντικατεστισα τα ρωσικα που ειχα βαλει και εγω και ειχαν σαπισει τελειως!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01854 seconds with 11 queries