Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 01-03-11, 10:54
Το avatar του χρήστη kwstas_original
kwstas_original Ο χρήστης kwstas_original δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.672
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwstas_original Send a message via Skype™ to kwstas_original
Προεπιλογή

Χερομαι που σας αρεσε, και εγω το βρηκα εξαιρετικα ενδιαφερων γι'αυτο και το ποσταρα.
Δεν ξερω αν εχετε παρατηρησει κατι...οπως αναφερεται και στο αρθρο...
Ποσοι γνωριζατε οτι εχουν υπαρξει θανατηφορες επιθεσεις απο καρχαρια και μαλιστα Λευκο στην Ελλαδα?
Ενταξει να εχουμε καρχαριες στις θαλασσες μας, δεν ειναι η πρωτη φορα που το ακουμε, ειτε καποιοι τα ονομαζουν σκυλοψαρα, ειτε γαλεους, ειτε γλαυκους κτλπ..
Απο οτι διαβασα (οχι στο αρθρο) ολες οι θανατηφορες επιθεσεις εχουν αποσιοποιηθει απο τα ΜΜΕ και μονο στις επισημες καταγραφες που αναφερονται στο αρθρο φενονται επιθεσεις οπου κολυμβητες στην κυριολεξια ''ρουφηχτηκαν απο τη θαλασσα'' και ποτε δεν βρεθηκε ουτε ενα δαχτυλο τους...

Ειναι συνταρακτικο αν σκεφτειτε οτι πρωτη φορα δημοσιοποιηται κατι τετοιο...

Σας δινω και μια εξτρα πληροφορια με αφορμη την γκαζουρα που μου κανει ο φιλος μου ο Αλεξ!

Οι Μεγαλοι Λευκοι καρχαριες, ειναι το μοναδικο ψαρι στον κοσμο οπου κανενα δημοσιο ενυδρειο που προσπαθησε, δεν καταφερε να διατηρησει ζωντανο.
Ενω υπαρχει η τεχνολογια και διατηρουνται μεχρι και φαλαινοκαρχαριες στα δημοσια ενυδρεια του εξωτερικου,
ο Μεγαλος Λευκος εχει αναγκη απο κατι που καμια τεχνολογια δεν μπορει να του παρεχει και καμια συνθηκη αιχμαλωσιας δεν μπορει να προσομοιωσει......

....ΝΑ ΚΗΝΥΓΗΣΕΙ...


Υ.Γ. Αυτη η φωτογραφια του αρθρου, ισως μας κανει να σεβομαστε περισσοτερο την θαλασσα...
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  great_white1.jpg
Εμφανίσεις:  1913
Μέγεθος:  67,3 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01549 seconds with 12 queries