Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 05-08-10, 21:10
Το avatar του χρήστη vag0s
vag0s Ο χρήστης vag0s δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-08-2009
Περιοχή: Ηλιούπολη Αττικής
Μηνύματα: 393
Προεπιλογή

Αλλαγή σχεδίων

Τελικά οι διαστάσεις του ενυδρείου είναι 80Χ40Χ55 και θα μπει μόνο Αμερική από ψάρια, αλλά ανάμεικτα φυτά. Αντί λοιπόν για cpds και corydoras θα μπουν ροδόστομοι, sp3 και για 3ο είδος θα ήθελα τις προτάσεις σας. Μια 9άδα ροδόστομοι που τους έχω ήδη πάρει (θα αγοραστούν άλλοι 6) μαζί με 3 sp3 βρίσκονται μέσα σε καραντίνα και ταίζονται με flakes τα οποία μουλιάζω με sera fishtamin αλλά και με κατεψυγμένα bloodworms. Επίσης τους ρίχνω καθημερινά και προληπτικά melafix + ektozon. Στο κυρίως ενυδρείο θα αργήσουν αρκετά να μπουν καθώς κάποια έχουν ακόμα ρουφηγμένες κοιλιές από τον προήγουμενο ιδιοκτήτη τους. Σήμερα έβαλα και τα πρώτα φυτά τα οποία είναι echinodorus bleheri, echinodorus tenellus, microsorium pteropus και valisneria americana. Αυτή τη στιγμή στο ενυδρείο υπάρχει ένα σκαλάρι από το προηγούμενο setup, αλλά μέχρι να μπουν οι ροδόστομοι θα έχει μεταφερθεί σε μεγαλύτερο ενυδρείο (250 λίτρα) μαζί με άλλα 4 σκαλάρια. Δυστυχώς καλές φωτογραφίες δεν έχω τη δυνατότητα να βγάλω γιατί έχει χαλάσει η ψηφιακή, αλλά θα προσπαθήσω με το κινητό και θα ανεβάσω σύντομα.


-------------------------
Φωτογραφία.



Θα είναι η 1η μου σοβαρή προσπάθεια στο φυτεμένο παιδιά.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vag0s : 05-08-10 στις 21:10 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01455 seconds with 11 queries