Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 25-03-20, 20:19
Το avatar του χρήστη makis206
makis206 Ο χρήστης makis206 δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 15-06-2008
Περιοχή: Χανιά Κρήτης
Μηνύματα: 312
Προεπιλογή

Για καλή μου τύχη έχω διαθέσιμο ένα παλιό 40άρι πεντακάθαρο και έτοιμο για στήσιμο, από τις εποχές που φιλοξενούσε δύο υπέροχα χελωνάκια μέσα αν και κάποια στιγμή χρησιμοποιήθηκε ξανά σας ενυδρείο καραντινας για θεραπεία με melafix.

Έτσι θα γίνει κι ευχαριστώ για την υπόδειξη, από το 2014 έχω να προσθέσω ζωντανό οργανισμό στο 125αράκι μου (Rio 125 με βγαλμένο το εσωτερικό φίλτρο έχω ) και δεν θα πήγαινε καν στο μυαλό μου όλη αυτή η διαδικασία πριν συστήσω τον νέο κάτοικο στο νέο του περιβάλλον.

Αυστηρά με δύο fancy όλα αυτά τα χρόνια (τρία ήταν αρχικά με το πρώτο να μας αφηνει πολύ νωρίς ) αλλά ήρθε η ώρα της αντικατάστασης της μιας θέσης.

Το ευχάριστο είναι πως ο τωρινός κάτοικος ήδη δείχνει να ευχαριστιέται τον χώρο που του απέμεινε σε αποκλειστικότητα, το πρωί με αγχωσε λίγο η αλήθεια είναι που πήγε και μπαστακώθηκε στο σημείο που είχε καταλάβει ο αρρωστούλης..

Ήταν μονίμως δίπλα στον αρρωστουλη μου όμως όλο αυτόν τον καιρό παιδιά, μιλάμε για μήνες. Μόνο όταν έπεφτε το φαγητό έκανε τον "σαματά" του. Μόλις έτρωγε πήγαινε καρφί να κρατήσει συντροφιά στον ξαπλωμένο..
Σήμερα θέλησε η μοίρα να ξεκουράσει τον πρώτο και διέκρινα στον δεύτερο μια μελαγχολία όταν έμεινε μόνος μέσα στο ενυδρείο, ευτυχώς κράτησε για λίγο ομως και τώρα που τον παρακολουθώ κάνει πάρτυ ανάμεσα στα φυτά. Έχουν ψυχή..[emoji846]
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01430 seconds with 11 queries