Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 15-02-13, 22:32
rtolis Ο χρήστης rtolis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Περιοχή: Λαμία
Μηνύματα: 411
Προεπιλογή

Το πιο πιθανό είναι ο μονομάχος να τρώει το γόνο των γαριδών...
Δε νομίζω να είσαι τόσο γκαντέμης να πήρες 11 γαρίδες ίδιου φύλλου!

Παράθεση:
Για να γεννησουν οι γαριδες θελουν ποιότητα νερού
Αυτό που λέει ο Stydio είναι σημαντικό. Αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι το pH δεν παίζει τόσο ρόλο (σε λογικά πλαίσια, δε λέμε να τις βάλεις σε νερό Ταγκανίκα!) όσο παίζουν οι τακτές αλλαγές νερού. Έχουν διαδοθεί στο χόμπυ και αντέχουν σε διάφορες συνθήκες. Αυτό που θεωρώ σημαντικό για τις αναπαραγωγές είναι το καθαρό νερό...

Παράθεση:
Και τέλος στο ενυδρείο αν θέλεις να ευχαριστηθείς και εσυ και οι γαρίδες σου να τις βάλεις μόνες.
Ένα ακόμη σημείο. Στην αρχή, όπως είπα, είχα Cherry μαζί με Endlers. Και τώρα έχω ένα ξεχωριστό ενυδρείο μόνο με γαρίδες. Δεν έχουν καμία σχέση η συμπεριφορά τους και τα χρώματα. Όταν δεν είναι στρεσαρισμένες είναι πιο ελεύθερες να κάνουν ότι θέλουν να κάνουν.

Τώρα για τη τροφή. Τι εννοείς τους δίνεις 2 φορές την εβδομάδα? Ρίχνεις τροφή μόνο 2 φορές την εβδομάδα??!! Κανονικά θα ταΐζεις, κάθε μέρα με μέτρο. Από τροφές για γαρίδες άλλο τίποτα. Εμπορίου αυτή που έχω δοκιμάσει και τη τσακίζουν είναι η Crusta Sticks της Tropical. Και τις ταμπλέτες για πατόψαρα μια χαρά θα τις τιμήσουν. Βρασμένο αγγούρι ή μαρουλάκι επίσης. Στο μόνο που δεν είναι δύσκολες είναι στο φαΐ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01429 seconds with 11 queries