Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #75  
Παλιά 14-04-12, 19:37
Το avatar του χρήστη klipitiklopos
klipitiklopos Ο χρήστης klipitiklopos δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimps Support
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 1.703
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alex_Salonica Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ευχαριστω, εψαχνα ομως το Mosura Mineral Plus http://www.assaaqua.com/mosura-shrim...r/mineral-plus

Καποιος φιλος μου ελεγε οτι μπορεις με 100% οσμωση στις αλλαγες, να αυξησεις gh και tds στο150-200 που ενδυκνειται να τις εχει κανεις, χωρις να αυξησει ταυτοχρονα δραματικα και την kh.
Επισης προσθετει θρεπτικα και ιχνοστοιχεια, αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν ολα αυτα.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alex_Salonica Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω χρησιμοποιήσει τη συγκεκριμένη και διάφορες άλλες από mosura, τώρα αισθητή διαφορά δεν είχα δει στην συμπεριφορά των γαρίδων μου αλλά από γέννες είχα πολλές περισσότερες από πριν που δεν χρησιμοποιούσα, βέβαια με το καιρό "ωρίμαζαν" και τα ενυδρεία γι αυτό και δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν οφειλόταν στα συμπληρώματα.

Όποιος έχει πρόβλημα με τις αναπαραγωγές μπορεί να το δοκιμάσει αν και σημαντικότερο κατά τη γνώμη μου -αν μιλάμε για CRS- είναι να λύση το πρόβλημα της ψύξης το καλοκαίρι.
Τουλαχιστον (για δικη μου) καλη τυχη, το σπιτι το καλοκαιρι δεν ανεβαζει πανω απο 30°c, οποτε με 2 (δυνατα) 12αρια ανεμιστηρακια στο καπακι, με controller και συμπληρωμα απο α/ο να τα καταφερω...
__________________

Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη klipitiklopos : 14-04-12 στις 19:37 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,33988 seconds with 11 queries